replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Truskawkowy świat
Hieronim Bosch, Wimbledon i truskawki

Oświeceniowi trendsetterzy
Rozpoczął się czerwiec. W ostatnich latach najcieplejszy miesiąc w naszym kraju. Miesiąc w którym znów wszyscy będziemy się zażerali truskawkami, tymi niezwykłymi owocami, które smak mają jedynie przez te właśnie 40 dni w roku. Myślicie, że banalny temat. Oj wy ignoranci.
Koronawirus jako przygotowanie do masowych szczepień?
Koronawirus jako przygotowanie do masowych szczepień? A w szczepionce któż to wie: Gates uważa, że ludzi na świecie jest za dużo, w Chinach coraz trudniej kierować zbuntowanymi masami, przybywa głodnych imigrantów, zbyt wścibskich dziennikarzy… Czy gdzieś robi się sekcje zwłok, aby sprawdzić czy ktoś zmarł na korona wirusa? Niemiecki lekarz nie lekceważy zagrożenia, ja też, tylko stawiamy pytania. (Nie)miłego słuchania, a właściwie czytania ze zrozumieniem..
TERAPIA ANTYWIRUSOWA DLA POLSKIEJ GOSPODARKI
TERAPIA ANTYWIRUSOWA DLA POLSKIEJ GOSPODARKI Polska gospodarka to zbyt poważna sprawa, by dotyczące jejdecyzje powierzyć politykom, szczególnie podczas kryzysu. Ta myśl jest nawiązaniem do słynnego powiedzenia Georgesa Clemenceau o wojnie i wojskowych („Wojna jest zbyt poważną rzeczą, by powierzyć ją wojskowym”). Powinna wystarczająco uzmysłowić powagę problemu, przed którym stoimy.
Nie mam złudzeń. Ani rząd ani opozycja nie są mentalnie, intelektualnie, merytorycznie przygotowani na stworzenie programu przetrwania, obrony, naprawy, przywrócenia wysokiej dynamiki gospodarczej teraz i po wyjściu z kryzysu.
Zastanawia i niepokoi, dlaczego prezydent lub premier nie zwołują narady na najwyższym szczeblu teoretyków i praktyków gospodarczych, gotowych przedstawić propozycje – co robić.
W zamian otrzymujemy informację, że pierwszą reakcją rządu na epidemię jest … obniżenie akcyzy na spirytus pod pretekstem, że potrzebny jest w większej ilości do dezynfekcji. Przypomina to początek lat 90-tych i import spirytusu „Royal”, na którym „wybrani” zarobili krocie.
STRATEGIA DLA POLSKI NA DZIESIĘCIOLECIE PO KRYZYSIE
STRATEGIA DLA POLSKI NA DZIESIĘCIOLECIE PO KRYZYSIE Kryzys epidemiczny, który z Chin rozprzestrzenił się na cały świat będzie miał doniosłe konsekwencje ekonomiczne, społeczne i polityczne w skali globalnej. Dominujący obecnie międzynarodowy podział pracy polegający (w uproszczeniu) na uznawaniu Chin za fabrykę świata, Amerykę Północną i Europę Zachodnią za dostarczycieli wynalazków i technologii, a resztę globu za dostawców surowców i półproduktów – nie będzie trwał dłużej. Wymaga korekty i naprawy. Politycy, przedsiębiorcy, naukowcy w państwach wysoko rozwiniętych uświadomili sobie, że uzależnili się od jednego dostawcy. Ten fakt uznany został za naganny i wymagający radykalnej zmiany.
NIE TARCZA A ATRAPA
NIE TARCZA A ATRAPA Sporo czasu zajęło rządzącym znalezienie terminu, który ich zdaniem przekona rodaków, że władza wie, co robi. Termin, który wybrali to słowo „tarcza”. Skojarzenie ma być proste - tarcza broni, tarcza osłania. Ale właśnie ten termin dowodzi, że władza nie zrozumiała powagi sytuacji, bo nie wystarczy się bronić, a trzeba mieć oręż dzięki któremu pokona się epidemię i wynikły w jej następstwie kryzys gospodarczy.
W przedstawionych przez „ich troje” – rząd, Narodowy Bank Polski, Związek Banków Polskich propozycjach nie ma ani strategii, ani oręża do pokonania kryzysu. A przecież jesteśmy dopiero w przededniu najostrzejszej jego fazy, która z całą mocą uderzy w polską małą, średnią a też dużą przedsiębiorczość.
Krytycznie oceniam przedstawiony przez premiera i prezesa NBP program pod nazwą „tarcza antykryzysowa”. To, co od ponad tygodnia opowiada w mediach prezes NBP Adam Glapiński zapewnia mu bezapelacyjne zwycięstwo w turnieju o najlepsze, nie jedno ale wiele powiedzeń roku i mistrzostwo w zmienności poglądów. 12 marca prezes NBP prognozował dynamikę PKB w 2020 roku na 3,2%, a inflację na 3,7%.
CZEGO NAM NIE POTRZEBA
CZEGO NAM NIE POTRZEBA Podobno „nic dwa razy się nie zdarza”. Ale w Polsce, ojczyźnie poetów ta reguła nie obowiązuje. Kryzys sponiewiera nasze domy, firmy, nasze życie – to wiemy. Ale są wśród nas tacy, którzy wyciągają wnioski rodem sprzed 30 lat. „Potrzeba nowej ustawy Wilczka” -taką tezę stawia Jerzy Karwelis w Rzeczpospolitej.
Ktoś powie – to niemożliwe. Ale ja urodzony nad Wisłą wiem, im większy absurd tym pewniejsze, że w Polsce znajdzie swoich wyznawców.
Ukazaniu powabności głównej tezy Jerzego Karwelisa służą słuszne skądinąd stwierdzenia, że Polacy wreszcie dostrzegli gospodarkę jako ważny problem i być może zaczęli szanować pracodawców. Uznanie i podziękowania za te słowa dla autora.
Życzenia Wielkanocne


O roli prawdy w państwie
O roli prawdy w państwie

We wtorek 10 marca obyło się spotkanie kluby z Przemysławem Czarnkiem, profesorem prawa konstytucyjnego i posłem Prawa i Sprawiedliwości. Przez blisko dwie godziny polityk opowiadał o meandrach prawa. Jak podkreślił w życiu publicznym cierpimy na deficyt prawdy i zaczynamy stosować kłamstwa na opis rzeczywistości. W swoim wykładzie zapowiadał, że Prawo i Sprawiedliwość będzie kontynuowało reformę sądownictwa.

- Chcę powiedzieć, że w tej materii ani kroku w tył – mówił polityk. Jak podkreślił sędziowie dzisiaj bronią się wszystkimi metodami przed odpowiedzialnością za swoje czyny. Prof. Przemysław Czarnek opowiadał również o kulisach realizacji programu „Studio Polska” oraz ataków medialnych na Prawo i Sprawiedliwość.

Prosimy wysłuchać załączonego nagrania
Sądy Polaków czy sądy kasty?

O blaskach i cieniach obecności w Unii Europejskiej
O blaskach i cieniach obecności w Unii Europejskiej

We wtorek 25.02.2020 r. w Domu Kultury Arsus przy ulicy Traktorzystów gościliśmy prof. Genowefę Grabowską, ekspertkę od polityki międzynarodowej i praw. Na wstępie była europosłanka przedstawiła historię i ewolucję Unii Europejskiej, od jej zarania i Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali aż do obecnego kształtu wspólnoty.

Profesor Grabowska przedstawiła również podstawowe założenia traktatów i działania instytucji europejskich. Nie zabrakło również wizji przyszłości. Zdaniem naszego gościa dzisiaj spory zostaną wygaszone z uwagi na proces tworzenia unijnego budżetu na lata 2021-2027. – Budżet musi zostać uchwalony jednomyślnie przez wszystkie państwa i Parlament Europejski. Jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia to będziemy skazani na prowizorium – mówiła prof. Grabowska. Jej zdaniem UE nie może sobie teraz pozwolić na pokazywanie, że jest podzielona.

Wszyscy mogliśmy również zapoznać się z wizją przyszłości UE. Zdaniem byłej europosłanki obecnie jest wyzwaniem jest podejście po Brexicie. – To problem bo pokazano już ścieżkę wyjścia z UE – mówiła prof. Grabowska. Jej zdaniem dużym wyzwaniem jest również nowy zielony ład. Jej zdaniem polityka zeroemisyjności jest mało realna.

Po spotkaniu trwała długa dyskusja na temat roli Polski w Unii Europesjkiej. W trakcie wykładu prof. Grabowska ubolewała nad postawą obecnej polskiej delegacji w UE, która często pokazuje się jako podzielona i kłótliwa. Jej zdaniem to było nie do pomyślenia na początku lat 2000-nych, gdy praca polskich europosłów odbywała się ponad podziałami politycznymi.
Zapraszamy na kolejne spotkanie 10.03.2020 r. o godz. 18.00 z Przemysławem Czarnkiem posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Prosimy wysłuchać załączonego nagrania
Spotkanie noworoczne 16 stycznia 2020 r.
Spotkanie noworoczne 16 stycznia 2020 r.
Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło