replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Dariusz Grabowski
Osobisty program dla stolicy i jej mieszkańców

Gdy jeszcze żyli rodzice i wspominali, opowiadali o ich Warszawie – okresu międzywojennego – idealizując ludzi, sceny, ulice i place, ja rozglądając się wokół rozumiałem, że tamta Warszawa to było inne miasto i inni mieszkańcy.
Tak, jak kocha się rodziców, jak chce się ofiarować im najwspanialszy prezent, tak ja marzyłem, by odtworzyć, urealnić Warszawę ich wspomnień, ich młodości, ale też ubogacić ją o pełną moich fantazji i pomysłów Warszawę współczesności i przyszłości.
Chciałbym przywrócić Warszawie i Warszawiakom ­duszę. A dusza to duma, godność, tożsamość, wyjątkowość; to nawiązanie do przeszłości i tradycji przeplecione z pomysłami i projektami dzieł i zdarzeń dobrych i ­pięknych.
O nowy ustrój Warszawy

Tekst dostępny jest również pod linkiem

Krajobraz przed bitwą

W piątek 19 października, a więc niespełna dwie doby przed wyborami samorządowymi, odbyło się w OK Arsus spotkanie z prof. Kazimierzem Kikiem - znanym komentatorem sceny politycznej. Mówiono o mijającej kampanii i scenariuszach powyborczych. Kilka ogólnych uwag wygłoszonych przez profesora warto przypomnieć.

1.Najważniejsze w wyborach samorządowych są sejmiki wojewódzkie, bo tam dzieli się pieniądze. Niestety, wyborcy nie doceniają ich roli. Jest to dla większości twór abstrakcyjny.

2.III Rzeczpospolita poszła w złym kierunku. Zaimportowała demokrację z Zachodniej Europy, a społeczeństwo nie było do tego przygotowane

3. Partie oderwane są od rzeczywistości. Nie potrzebują członków, bo maja dotacje rządowe. Zajmują się walką o władzę, a nie interesują się głosem społeczeństwa. Stąd u nas typ wodzowski partii. Najlepszym przykładem oderwania się od społeczeństwa jest PSL, który stał się partią urzędników wiejskich.


Prosimy wysłuchać nagrania.


Regulacja gruntów na osiedlu "Niedziwiadek"
Mieszkańców Ursusa bardzo interesują sprawy związane z regulacją gruntów na osiedlu „Niedźwiadek” oraz możliwość przekształcenia gruntów na własność z 95 % bonifikatą, dlatego Grzegorz Puchalski Radny Dzielnicy z PiS, który pilotował te tematy w Dzielnicy Ursus przedstawi Państwu aktualne informacje dotyczące ww. kwestii.

I. Regulacja gruntów na osiedlu ,, Niedźwiadek ” w Warszawie.
Nie uregulowanie prawa własności gruntów na osiedlu „Niedźwiadek” przez długie lata utrudniały mieszkańcom trzech z czterech części osiedla rozporządzanie swoimi lokalami do których posiadali ograniczone prawo.
spotkanie
8- go października 2018 r odbyło się spotkanie z Panią poseł Małgorzatą Gosiewską i Poseł Ewą Tomaszewską na temat „ Reformy przeprowadzone przez rząd „ Reformy zostały wymienione ale nie wszystkie , Natomiast dominowało hasło dotrzymamy słowa w odniesieniu do zbliżających się wyborOw do samorządów.

Kandydaci [prezentowali programy ugrupowania i własne .Poniżej program Prawa i Sprawiedliwości , który prezentował lider PiS Dariusz Grylak .

Zachęcamy do wysłuchania nagrania


Prosimy wysłuchać nagrania.


Ursus przyjazny mieszkańcom
Ursus przyjazny mieszkańcom

Rozmawiając z mieszkańcami i wsłuchując się w ich potrzeby,
Prawo i Sprawiedliwość opracowało program „10-tka dla Ursusa”:


1. Obronimy przed likwidacją i unowocześnimy bazarek przy ul. Gierdziejewskiego.
2. Wywalczymy dla Ursusa „Szpital Jednego Dnia”.
3. Wymienimy ekrany przy obwodnicy S2 na dźwiękochłonne.
4. Ochronimy zdrowie i życie mieszkańców przed hałasem i spalinami lotniczymi. Popieramy budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego pod Warszawą.
5. Utworzymy Park dla Skoroszy - pozyskamy teren pod zieleniec.
6. Zbudujemy więcej miejsc parkingowych - zmienimy politykę przestrzenną.
7. Zbudujemy nowe żłobki, przedszkola, szkoły.
8. Przyczynimy się do tego, aby Metro było również w Ursusie.
9. Zbudujemy drogi dojazdowe do wiaduktu z 2012 roku, przy obwodnicy S2.
10. Wybudujemy nowe mieszkania komunalne.

100-lecie Polski w instytucjach międzynarodowych

Paweł Bożyk
Tekst do książki:
„100-lecie Polski w instytucjach międzynarodowych”,
wrzesień 2018


Polska w RWPG 1949-1991

1. Uwagi wstępne
Powołanie do życia w 1949 roku Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej w składzie: Związek Radziecki (dzisiejsza Rosja), Czechosłowacja (dzisiejsze Czechy i Słowacja), Niemiecka Republika Demokratyczna (dzisiejsza wschodnia część Niemiec), Polska, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Albania, a od 1962 roku także Mongolia było następstwem oddziaływania szeregu czynników, zwłaszcza politycznych i ekonomicznych.
Czynniki polityczne akcentowały potrzebę Rosji (wtedy Związku Radzieckiego) udowodnienia Europie i światu, że to nie tylko ona lecz grupa krajów chce budować nowy system społeczny i gospodarczy oparty na zupełnie odmiennych zasadach niż system rynkowy, znany w Europie zachodniej, Stanach Zjednoczonych i innych krajach od wielu dziesięcioleci. Potrzeba taka zwiększyła się, gdy pojawiły się tendencje do izolacji Europy wschodniej w stosunku do Europy zachodniej, a Europy zachodniej w stosunku do Europy wschodniej. Powstanie Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej instytucjonalnie miało potwierdzić te tendencje.
Polska droga do Europy

Paweł Bożyk
Referat na konferencję:
„Polska w Europie, Europa
w Polsce”
Warszawa 19 V 2018


Polska droga do Europy

1. Uwagi wstępne
W latach 60-tych niewiele mówiono w Europie o Polsce, bądź przedstawiano tu życie w szarych, często wręcz czarnych barwach. Polska dla Europy zachodniej była jednym z państw za „żelazna kurtyną”, co oznaczało brak swobód demokratycznych, inwigilację przez aparat bezpieczeństwa życia obywateli i niski poziom egzystencji ludności.
Artykuł od Dariusza Grabowskiego

Dariusz Maciej Grabowski

WARSZAWIAK WARSZAWIAKOM 2018
Osobisty program dla stolicy i jej mieszkańców

Gdy jeszcze żyli rodzice i wspominali, opowiadali o ich Warszawie – okresu międzywojennego - idealizując ludzi, sceny, ulice i place, ja rozglądając się wokół rozumiałem, że tamta Warszawa to było inne miasto i inni mieszkańcy.
Tak, jak kocha się rodziców, jak chce się ofiarować im najwspanialszy prezent, tak ja marzyłem, by odtworzyć, urealnić Warszawę ich wspomnień, ich młodości, ale też ubogacić ją o pełną moich fantazji i pomysłów Warszawę współczesności i przyszłości.
Chciałbym przywrócić Warszawie i Warszawiakom duszę. A dusza to duma, godność, tożsamość, wyjątkowość; to nawiązanie do przeszłości i tradycji przeplecione z pomysłami i projektami dzieł i zdarzeń dobrych i pięknych.
Ostatnie sto lat naszej historii
Ostatnie sto lat naszej historii

Tylu słuchaczy w sali kameralnej Ośrodka Kultury Arsus chyba jeszcze nigdy nie było. Niesamowity tłok był zasługą Stanisława Michalkiewicza, Witolda Gadowskiego i Krzysztofa Bosaka, którzy podjęli temat 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadziorny wstęp wygłosił Stanisław Michalkiewicz. Stwierdził, że wszyscy wiemy iż Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku, ale czy nadal jesteśmy
krajem niepodległym? W 2004 roku wstąpiliśmy do Unii Europejskiej, w 2009 roku ratyfikowaliśmy traktat lizboński. Powstał nowy podmiot prawa międzynarodowego. Unia Europejska ma terytorium, ma ludność (mamy nie tylko obywatelstwo polskie ale też europejskie), Unia ma władzę wykonawczą, sądowniczą, walutę, policję. Nie ma tylko własnego wojska. O krajach Unii możemy mówić co najwyżej,że maja większą lub mniejszą autonomię. I właśnie o naszej suwerenności rozmawiali dyskutanci i licznie zebrani słuchacze.


Prosimy wysłuchać nagrania.
Temat: Spotkanie 20-go września2018 „ W przeddzień 100-letniej letniej Rocznicy Niepodległośći Polski”

Wielki panel Stanisław Michalkiewicz,Krzysztof Bosak, Witold Gadowski, który to panel prowadził Witold Gadowski.Zdjęcia Ewelina Rosa
Rejestracja KDMP
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej Ursus został na nowo zarejestrowany , posiada osobowość prawną i nowy Regulamin.

Oba dokumenty własnie prezentujemy .


-- Protokół, Regulamin, Lista --Spotkanie Z Gabrielem Janowskim
Jakość polskiej żywności

19 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie z Gabrielem Janowskim.
Był to bardzo ciekawy wykład , bardzo profesjonalny , z którego wynika , że świat zmierza do samozatruwania się. Wszędzie chemia , dodatki do do żywności – utrwalacze , środki konserwujące - chemia .GMO - trucizna

Musimy walczyć z tym .


Prosimy wysłuchać nagrania.


Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło