replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News: Nowe spotkanie - 24 marca 2015
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Nowe spotkanie - 24 marca 2015
Potrzeba radykalnego działania
24 marca odbyło się w OK "Arsus" spotkanie z Dariuszem Grabowskim, który mówił na temat "Radykalny program dla Polski". Dyskusję po wykładzie poprowadził prof. Paweł Bożyk.
Sytuacja w jakiej znajduje się Polska jest wyjątkowo trudna. Przeżywamy zapaść biologiczną. Od wprowadzenia stanu wojennego do chwili obecnej wyjechało z Polski około 3,5 miliona ludzi - przede wszystkim młodych, kreatywnych, wykształconych. W Polsce rodzi się rocznie około 320 tys. dzieci. Straty spowodowane emigracją powodują wielką wyrwę - taką jakby przez 10 lat nikt w kraju się nie urodził. Obok kryzysu biologicznego kraj przezywa poważny kryzys ekonomiczny. Są wąskie grupy ludzi, które wzbogaciły się, ale skala ubóstwa milionów obywateli naszego kraju przeraża. Polacy mało zarabiają, nie mają kapitału, aby inwestować. W przemyśle władze wyprzedały wszystko co się dało wyprzedać obcemu kapitałowi. Staliśmy sie montownią dla Europy zachodniej. W wymiarze kultury widać wyraźnie, że zatracamy swoją tożsamość. Upadek w kulturze zaczyna się od upadku języka. A jest on u nas zachwaszczony, pełen wulgaryzmów. Nie mamy elit. Społeczeństwo było pozbawione przez ostatnie wieki odpowiedzialności za państwo. Mieliśmy zabory, tylko krótki okres wspaniałej II Rzeczpospolitej. Potem przyszedł komunizm z ośrodkiem władzy w Moskwie, teraz mamy Unię Europejską z ośrodkiem decyzyjnym w Brukseli. Ciągle inni za nas rządzą, my tylko wytwarzamy klasę pasożytników i służalców. Rozrost biurokracji jest przerażający. W ciągu kilkunastu lat zwiększyła się ze 100 tys. do ponad 500 tys. Warto tez wspomnieć, że pranie mózgów doprowadzono do perfekcji (telewizja, prasa, radio).
To jest nasz stan wyjściowy. Co trzeba zrobić, aby odwrócić niekorzystne zjawiska i zacząć podnosić się z upadku? Dariusz Grabowski zaproponował radykalny program naprawy Rzeczpospolitej. Warto go odsłuchać z nagrania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Jerzy DomżalskiLicznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło