replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News: Spotkanie - 23 czerwca 2015 r
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Spotkanie - 23 czerwca 2015 r
Pesymistyczne spojrzenie na Polskę
Ostatnie przedwakacyjne spotkanie w KDMP Ursus (23 czerwca) poświęcone było promocji najnowszej książki prof. Pawła Bożyka "Apokalipsa według Pawła" (oczywiście Pawła Bożyka, a nie św. Pawła). Podtytuł książki "Jak zniszczono nasz kraj" mówi sam za siebie.
- Twierdzenie niektórych polityków Platformy Obywatelskiej , że Polska nadrobiła 500 lat zastoju od czasów Jagiellonów i że znalazła się obecnie w światowej czołówce jest bardzo bałamutne - mówił prelegent. I wyliczał: - Mamy 400 mld dolarów zadłużenia. Polska pozbyła się przemysłu. Z 245 wielkich zakładów pozostały dwa Orlen i KGHM. Polski model prywatyzacji okazał się okradaniem kraju w biały dzień. Przedsiębiorstwa, które nam zostały zasługują jedynie na miano warsztatów będących poddostawcami dla zakładów w Niemczech. Pozbawiliśmy się własnych banków, wystepuje deficyt mieszkań dla ludzi o niskich dochodach. Ciągle są zakusy na spółdzielczość mieszkaniową. Ich rozwalenie powiększy grupkę miliarderów i pogrązy tysiące ludzi, którzy pójdą spać pod mosty. Służba zdrowia praktycznie nie istnieje. Brak nowoczesnej infrastruktury. Służalcza rola mediów wobec polityków, gdy miały służyć społeczeństwu. Zdegradowane elity polityczne, wywodzące się z doradców "Solidarności", które wykolegowały robotników.
Po serii takich wyliczeń padło sakramentalne pytanie. Czym w takiej sytuacji może rządzic polski rząd. Odpowiedz była: propagandą. Są to rządy marionetkowe, bo władza nie ma żadnych atutów w swoich rękach.
Warto poczytać książkę prof. Bożyka. Warto wysłuchać nagrania ze spotkania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Jerzy DomżalskiFot. Ewelina Rosa

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło