replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News: Spotkanie - 13 listopada 2015
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Spotkanie - 13 listopada 2015

Spotkanie rozpoczęto Pierwszą brygadą, którą odegrał na trąbce doskonały muzyk Ryszard Świerszcz wraz z akompaniującym mu na fortepianie kolegą.
13 listopada 2015 w KDMP w Ursusie odbyło się spotkanie z Prezesem Związku Piłsudczyków Jane Józefem Kasprzykiem nt. Bitwy Warszawskiej 1920 r i Święta Niepodległości.
Bitwa Warszawska (nazywana Cudem nad Wisłą) - bitwa stoczona w dniach 12 – 25 sierpnia w wojnie z bolszewikami. Uznana za 18 – tą na liście przełomowych bitew w historii świata.
Autorem i realizatorem planu bitwy był Józef Piłsudski. Decydująca bitwa tej wojny zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenianiu się rewolucji komunistycznej Europę Zachodnią. Kluczową rolę odegrał manewr Wojska Polskiego oskrzydlający Armię Czerwoną przeprowadzony przez Józefa Piłsudskiego, wyprowadzony znad Wieprza 16 sierpnia, przy jednoczesnym związaniu sił bolszewickich na przedpolach Warszawy.
Dzień 11listopada nierozerwalnie kojarzy się Polakom z Józefem Piłsudskim - to właśnie przekazanie Marszałkowi władzy nad wojskiem przez Radę Regencyjną przyjęło się uwżać za symboliczne odrodzenie polskiej państwowości. Oficjalnie jednak 11 listopada świętem państwowym został ogłoszony dopiero w 1937 roku, dwa lata po śmierci Józefa Piłsudskiego.
Wcześniej organizowano tego dnia uroczystości o charakterze wojskowym, nieraz z wielką pompą, ale nie miały one tej rangi co święto Narodowe 3 Maja.
Ze spotkania pokazujemy nagranie, prezentację i fotografie.


-- Nagranie ze spotkania --

Prezentacja w formacie pdf


Fot. Ewelina Rosa

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło