replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News: Spotkanie - 18 maja 2016
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Spotkanie - 18 maja 2016
Czarna księga prywatyzacji
18 maja gościem KDMP w Ursusie był ekonomista dr Ryszard Ślązak, który mówił na temat swojej książki "Czarna księga prywatyzacji - lata 1988-1994" .- Dr Ryszard Ślązak jest człowiekiem o bardzo bogatej biografii - powiedział otwierając spotkanie dr Marian Szołucha. -- Był doradcą polityków i biznesmenów, wykładowcą na wyższych uczelniach, a także pracownikiem służby dyplomatycznej. Jest autorem książek, licznych artykułów i ekspertyz.
Na początku lat 90. XX wieku panowało przekonanie, że jedynym lekarstwem na chorobę socjalistycznej gospodarki jest pełna prywatyzacja i pozbycie się własności państwowej. Dziś jednak możemy mieć duże
wątpliwości czy owa prywatyzacyjna kuracja okazała się skuteczna i czy pacjent nie zmarł w trakcie leczenia. Dlatego informacje o tym, jak prywatyzowano przemysł, handel i sektor usług są dziś bezcenne. Kto kupował, za ile, co robił z kupionym dobrem, jakie Polska miała korzyści z prywatyzacji, a jakie straty? Właśnie na te pytania stara się odpowiedzieć dr Ryszard Ślązak w swojej książce.
U podstaw transformacji w naszej gospodarce legły prawdopodobnie dwa wydarzeniach o których teraz się nie mówi. Była to poufna wizyta w 1987 roku Jaruzelskiego u Rokefelera pod Waszyngtonem oraz wizyta przedstawicieli Banku Światowego w Polsce w 1988 roku. Wtedy zapadły najważniejsze decyzje, potem tylko szukano ich wykonawców. Nie reprezentowali oni jednak polskich interesów, a byli legatami obcych rządów. Pierwszym który zabrał się za transformację gospodarki był Balcerowicz. Stworzył takie mechanizmy, które nie służyły rozwojowi gospodarki, a ją krępowały. Po nim premier Bielecki ukuł sławne powiedzenie: "Przedsiębiorstwo jest tyle warte ile da nabywca". Dało to okazję do działania różnym spekulantom. Przekształciło nasz kraj w El Dorado dla cwaniaków.
A oto nagranie z tego spotkania.

-- Nagranie ze spotkania --

Fot. Ewelina Rosa


Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło