replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News: Ustawa o IPN to nie bubel
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Ustawa o IPN to nie bubel
Ustawa o IPN to nie bubel
Szanowna Pani,

obrona dobrego imienia Polski to dziś sprawa ogromnej wagi. W ostatnich dniach byliśmy świadkami niespotykanej, międzynarodowej fali nienawiści wobec Polski. Natychmiast przystąpiłem do wytężonej pracy, aby przedstawić rzetelną analizę na temat nowelizacji ustawy o IPN, chroniącej prawdę historyczną i zakazującej stosowania fałszywego twierdzenia o „polskich obozach śmierci”.
.
Sprzeciw wobec kłamstwa


Już po kilku dniach opublikowaliśmy po polsku oraz po angielsku obszerną ekspertyzę prawną, pokazującą, jak podobne do polskich przepisy stosowane są w Austrii, Czechach, Niemczech, Francji czy Izraelu. Nie ma też wątpliwości, że obrona dobrego imienia państwa i narodu przed pomówieniem o ludobójstwo jest zgodna z Konstytucją RP. Nasza opinia jest jedynym takim dokumentem, który powstał w Polsce, skierowanym do polskich i zagranicznych dziennikarzy, dyplomatów i prawników.

Zbiorowa ignorancja


Trudno w to uwierzyć, ale nie wszyscy dziś wiedzą, że to Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy, a podczas II wojny światowej życie straciło prawie 6 milionów naszych obywateli. Krytycy Polski cynicznie manipulują opinią publiczną, która nie zdaje sobie sprawy, że pomimo kary śmierci za każdą pomoc udzieloną Żydom, tysiące Polaków narażało swe życie, by nieść pomoc prześladowanym.

Dlatego nasza analiza w języku angielskim zawiera dodatkowy rozdział pokazujący prawdę o bohaterskich czynach Polaków oraz wysiłkach Polskiego Państwa Podziemnego, które nie tylko alarmowało świat o Holocauście, ale też aktywnie pomagało ludności żydowskiej i z pełną determinacją karało każdy akt kolaboracji z niemieckim okupantem.

Naszą anglojęzyczną analizę promował prof. Adrian Vermeule, konstytucjonalista z Uniwersytetu Harvarda, a prawnicy z USA i z Kanady przesłali nam podziękowania za możliwość powołania się na nasze argumenty podczas dyskusji w prawniczych korporacjach. „Gazeta Polska”, portal Niezalezna.pl oraz Kluby „Gazety Polskiej” zorganizowały kampanię społeczną skierowaną do zagranicznych polityków, historyków i dziennikarzy, polegającą na wysyłaniu naszej opinii wraz z linkiem do wystąpienia Premiera Mateusza Morawickiego.

Podpis Prezydenta RP


Zgodnie z naszymi przewidywaniami Prezydent Andrzej Duda nie miał wątpliwości, co do konstytucyjności nowego prawa i zadeklarował podpisanie nowelizacji ustawy o IPN. Jednocześnie zapowiedział, że dla wyjaśnienia międzynarodowych wątpliwości skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Z pewnością również na tym etapie prawnicy Ordo Iuris zaangażują się w obronę dobrego imienia Rzeczypospolitej i prawdy historycznej.

Z poważaniem
P.S. Analiza Ordo Iuris jest jedyną ekspertyzą prawną, odnoszącą się do atakowanej ustawy. Jej skrócona wersja trafiła na łamy „Dziennika Gazety Prawnej”, a przedstawioną przez nas argumentację przytoczono w 11 publikacjach prasowych. O założeniach ustawy mówiłem też na falach Polskiego Radia, Radia „Wnet”, „Wiadomości”, „Panoramy” oraz programu „Polska na dzień dobry” TV Republika.


Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.
Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło