replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News: Ursus przyjazny mieszkańcom
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Ursus przyjazny mieszkańcom
Ursus przyjazny mieszkańcom

Rozmawiając z mieszkańcami i wsłuchując się w ich potrzeby,
Prawo i Sprawiedliwość opracowało program „10-tka dla Ursusa”:


1. Obronimy przed likwidacją i unowocześnimy bazarek przy ul. Gierdziejewskiego.
2. Wywalczymy dla Ursusa „Szpital Jednego Dnia”.
3. Wymienimy ekrany przy obwodnicy S2 na dźwiękochłonne.
4. Ochronimy zdrowie i życie mieszkańców przed hałasem i spalinami lotniczymi. Popieramy budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego pod Warszawą.
5. Utworzymy Park dla Skoroszy - pozyskamy teren pod zieleniec.
6. Zbudujemy więcej miejsc parkingowych - zmienimy politykę przestrzenną.
7. Zbudujemy nowe żłobki, przedszkola, szkoły.
8. Przyczynimy się do tego, aby Metro było również w Ursusie.
9. Zbudujemy drogi dojazdowe do wiaduktu z 2012 roku, przy obwodnicy S2.
10. Wybudujemy nowe mieszkania komunalne.

Program PiS „10-tka dla Ursusa”


1. Obronimy bazarek przed likwidacją.
Uchwalony głosami rządzącej od 12 lat Ursusem koalicji Platformy Obywatelskiej i Stowarzyszenia Obywatelskiego Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego na terenach pozakładowych przewiduje m. in. EKOPARK. Trzeci etap budowy Ekoparku doprowadzi do likwidacji jakże popularnego wśród mieszkańców Ursusa bazarku przy ul. Gierdziejewskiego. Zarząd Dzielnicy jako nową lokalizację bazarku wskazał teren pomiędzy torami linii skierniewickiej, sochaczewskiej i ul. Traktorzystów (naprzeciwko Factory). Tego typu lokalizacja jest korzystna dla mieszkańców sąsiednich Włoch, ale nie dla mieszkańców Ursusa.
Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że w miejscu obecnego targowiska, zamiast Ekoparku powinna powstać ładnie zagospodarowana, zadaszona przestrzeń publiczna, która będzie pełniła w dni targowe rolę bazarku a w ustalone niedziele np. giełdę antyków lub tzw. pchli targ. Pod wzniesionym zadaszeniem mogłyby się odbywać koncerty lub wyścigi modeli samochodów. Właściwie zorganizowana przestrzeń publiczna pozwala na realizację różnych pomysłów i inicjatyw ale jedno jest pewne, bazarek musi zostać tu gdzie jest. Musi zostać jedynie odpowiednio zmodernizowany. Prawo i Sprawiedliwość nie pozwoli na likwidację bazarku przy ul. Gierdziejewskiego.

2. Wywalczymy „Szpital Jednego Dnia”.
Społeczeństwo Ursusa jest coraz starsze i w naszych rozmowach z mieszkańcami bardzo często pojawiała się potrzeba wybudowania na terenie naszej dzielnicy szpitala. Adekwatnym do potrzeb będzie Szpital Jednego Dnia, w którym osoby potrzebujące znajdą bieżącą pomoc i wykonają nieskomplikowane zabiegi chirurgiczne. Niezbędną sprawą dla osób starszych jest również dobrze wyposażona rehabilitacja na terenie dzielnicy. Ta sprawa jest również naszym wyzwaniem, którego się podejmiemy.

3. Wymienimy ekrany przy obwodnicy S2 na dźwiękochłonne.
Istotnym problemem dla mieszkańców południowej części Ursusa jest hałas pochodzący od trasy S2. Hałas powstaje wskutek niewłaściwych ekranów. Zostały zastosowane ekrany rozpraszające i odbijające dźwięk, a powinny być zastosowane ekrany tłumiące hałas. Hałas pomimo dużej uciążliwości nie przekracza średnich dopuszczalnych norm, dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie podejmuje się wymiany ekranów. Patryk Jaki będąc na spotkaniu w Ursusie wysłuchał skarg mieszkańców i obiecał pomoc, oczywiście wtedy, gdy zostanie wybrany na stanowisko Prezydenta Warszawy.

4. Ochronimy zdrowie i życie mieszkańców przed hałasem i spalinami lotniczymi. Popieramy budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego pod Warszawą.
Dużym problemem jest hałas dobiegający od nisko przelatujących samolotów.
Ponadto wprowadzone Strefy Ograniczonego Użytkowania powodują brak możliwości rozwoju dzielnicy. W strefie nie ma prawa powstać żłobek, przedszkole, szkoła, czy też ośrodek zdrowia. Żadnemu z mieszkańców nie udało się na drodze sądowej uzyskać odszkodowania za uciążliwy hałas.
Mając na względzie powyższe PiS Ursus popiera rządowe plany wyprowadzenia lotniska z Okęcia po za Warszawę, aby problem hałasu lotniczego został definitywnie rozwiązany.

5. Utworzymy Park dla Skoroszy - pozyskamy teren pod zieleniec.
Mieszkańcy Skoroszy doskonale znają problem braku terenów zielonych na swoim osiedlu. Prawo i Sprawiedliwość w Ursusie dostrzega ten problem i podejmie się jego rozwiązania.

6. Zbudujemy więcej miejsc parkingowych - zmienimy politykę przestrzenną.
Wraz ze wzrostem liczby samochodów wzrasta problem z ich zaparkowaniem. Na Skoroszach, czy Niedźwiadku zaparkowanie graniczy z cudem. Należy zmienić pogląd na politykę przestrzenną tak, aby nie powstawały tylko same bloki, ale również wraz z nimi wzrastała liczba miejsc, w których będzie można bezpiecznie pozostawić swój samochód. Jesteśmy po to, żeby to zmienić.

7. Zbudujemy nowe żłobki, przedszkola, szkoły.
Na nowych dynamicznie rozwijających się osiedlach przybywa nowych mieszkańców z dziećmi. Problemem są miejsca w żłobkach, przedszkolach, a w niektórych szkołach również nauczanie na dwie zmiany. Ten stan rzeczy mogą zmienić tylko nowopowstałe obiekty oświatowe na terenie naszej dzielnicy. Wiemy jak bardzo ważny to problem, zmienimy taki stan rzeczy.

8. Przyczynimy się do tego, aby Metro było również w Ursusie.
Na terenach pozakładowych powstaje osiedle, na którym może zamieszkać do 50 tys. nowych mieszkańców. Spowoduje to paraliż komunikacyjny Ursusa. Dwie linie kolejowe nie będą w stanie przewieźć takiej liczby pasażerów, a drogi wyjazdowe zostaną błyskawicznie zakorkowane.
Jedynym zdroworozsądkowym rozwiązaniem problemu jest poprowadzenie nitki metra z końcowej Stacji Mory do Ursusa poprzez tereny nowych osiedli na terenach pozakładowych. Patryk Jaki dostrzegł możliwość takiego rozwiązania, a w przypadku wyboru na Prezydenta Miasta zostanie patronem tego projektu.

9. Zbudujemy drogi dojazdowe do wiaduktu z 2012 roku, przy obwodnicy S2.
Przy obwodnicy trasy S2 powstał w 2012 roku wiadukt dla ruchu lokalnego. Niestety bez dróg dojazdowych. Pan Burmistrz Wiesław Krzemień w wywiadzie dla TVN Warszawa złożył obietnicę, że za rok (czyli w 2013 roku) drogi dojazdowe zostaną wybudowane. Minęło 5 lat, a dróg jak nie było tak nie ma. Zajmiemy się również tym ważnym problemem.

10. Wybudujemy nowe mieszkania komunalne.
Ciągle nierozwiązanym problemem jest brak mieszkań komunalnych na terenie Ursusa. Oczywiście, w ramach Programu Budownictwa Komunalnego dla m. st. Warszawy powstało kilka bloków, ale jest to kropla w morzu potrzeb. Prawo i Sprawiedliwość w Ursusie dostrzega problem braku mieszkań komunalnych i podejmie się jego rozwiązania.


Powyższy program został opracowany przez Prawo i Sprawiedliwość wsłuchujące się w codzienne problemy mieszkańców Ursusa.


Patryk Jaki ubiegający się o fotel Prezydenta Miasta biorąc udział w spotkaniach organizowanych w Ursusie również dostrzegł te problemy, a kiedy zostanie wybrany, podejmie się ich rozwiązania.

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło