replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News: O blaskach i cieniach obecności w Unii Europejskiej
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
O blaskach i cieniach obecności w Unii Europejskiej
O blaskach i cieniach obecności w Unii Europejskiej

We wtorek 25.02.2020 r. w Domu Kultury Arsus przy ulicy Traktorzystów gościliśmy prof. Genowefę Grabowską, ekspertkę od polityki międzynarodowej i praw. Na wstępie była europosłanka przedstawiła historię i ewolucję Unii Europejskiej, od jej zarania i Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali aż do obecnego kształtu wspólnoty.

Profesor Grabowska przedstawiła również podstawowe założenia traktatów i działania instytucji europejskich. Nie zabrakło również wizji przyszłości. Zdaniem naszego gościa dzisiaj spory zostaną wygaszone z uwagi na proces tworzenia unijnego budżetu na lata 2021-2027. – Budżet musi zostać uchwalony jednomyślnie przez wszystkie państwa i Parlament Europejski. Jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia to będziemy skazani na prowizorium – mówiła prof. Grabowska. Jej zdaniem UE nie może sobie teraz pozwolić na pokazywanie, że jest podzielona.

Wszyscy mogliśmy również zapoznać się z wizją przyszłości UE. Zdaniem byłej europosłanki obecnie jest wyzwaniem jest podejście po Brexicie. – To problem bo pokazano już ścieżkę wyjścia z UE – mówiła prof. Grabowska. Jej zdaniem dużym wyzwaniem jest również nowy zielony ład. Jej zdaniem polityka zeroemisyjności jest mało realna.

Po spotkaniu trwała długa dyskusja na temat roli Polski w Unii Europesjkiej. W trakcie wykładu prof. Grabowska ubolewała nad postawą obecnej polskiej delegacji w UE, która często pokazuje się jako podzielona i kłótliwa. Jej zdaniem to było nie do pomyślenia na początku lat 2000-nych, gdy praca polskich europosłów odbywała się ponad podziałami politycznymi.
Zapraszamy na kolejne spotkanie 10.03.2020 r. o godz. 18.00 z Przemysławem Czarnkiem posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Prosimy wysłuchać załączonego nagrania
Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło