replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
CZEGO NAM NIE POTRZEBA
CZEGO NAM NIE POTRZEBA Podobno „nic dwa razy się nie zdarza”. Ale w Polsce, ojczyźnie poetów ta reguła nie obowiązuje. Kryzys sponiewiera nasze domy, firmy, nasze życie – to wiemy. Ale są wśród nas tacy, którzy wyciągają wnioski rodem sprzed 30 lat. „Potrzeba nowej ustawy Wilczka” -taką tezę stawia Jerzy Karwelis w Rzeczpospolitej.
Ktoś powie – to niemożliwe. Ale ja urodzony nad Wisłą wiem, im większy absurd tym pewniejsze, że w Polsce znajdzie swoich wyznawców.
Ukazaniu powabności głównej tezy Jerzego Karwelisa służą słuszne skądinąd stwierdzenia, że Polacy wreszcie dostrzegli gospodarkę jako ważny problem i być może zaczęli szanować pracodawców. Uznanie i podziękowania za te słowa dla autora.
Życzenia Wielkanocne


O roli prawdy w państwie
O roli prawdy w państwie

We wtorek 10 marca obyło się spotkanie kluby z Przemysławem Czarnkiem, profesorem prawa konstytucyjnego i posłem Prawa i Sprawiedliwości. Przez blisko dwie godziny polityk opowiadał o meandrach prawa. Jak podkreślił w życiu publicznym cierpimy na deficyt prawdy i zaczynamy stosować kłamstwa na opis rzeczywistości. W swoim wykładzie zapowiadał, że Prawo i Sprawiedliwość będzie kontynuowało reformę sądownictwa.

- Chcę powiedzieć, że w tej materii ani kroku w tył – mówił polityk. Jak podkreślił sędziowie dzisiaj bronią się wszystkimi metodami przed odpowiedzialnością za swoje czyny. Prof. Przemysław Czarnek opowiadał również o kulisach realizacji programu „Studio Polska” oraz ataków medialnych na Prawo i Sprawiedliwość.

Prosimy wysłuchać załączonego nagrania
Sądy Polaków czy sądy kasty?

O blaskach i cieniach obecności w Unii Europejskiej
O blaskach i cieniach obecności w Unii Europejskiej

We wtorek 25.02.2020 r. w Domu Kultury Arsus przy ulicy Traktorzystów gościliśmy prof. Genowefę Grabowską, ekspertkę od polityki międzynarodowej i praw. Na wstępie była europosłanka przedstawiła historię i ewolucję Unii Europejskiej, od jej zarania i Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali aż do obecnego kształtu wspólnoty.

Profesor Grabowska przedstawiła również podstawowe założenia traktatów i działania instytucji europejskich. Nie zabrakło również wizji przyszłości. Zdaniem naszego gościa dzisiaj spory zostaną wygaszone z uwagi na proces tworzenia unijnego budżetu na lata 2021-2027. – Budżet musi zostać uchwalony jednomyślnie przez wszystkie państwa i Parlament Europejski. Jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia to będziemy skazani na prowizorium – mówiła prof. Grabowska. Jej zdaniem UE nie może sobie teraz pozwolić na pokazywanie, że jest podzielona.

Wszyscy mogliśmy również zapoznać się z wizją przyszłości UE. Zdaniem byłej europosłanki obecnie jest wyzwaniem jest podejście po Brexicie. – To problem bo pokazano już ścieżkę wyjścia z UE – mówiła prof. Grabowska. Jej zdaniem dużym wyzwaniem jest również nowy zielony ład. Jej zdaniem polityka zeroemisyjności jest mało realna.

Po spotkaniu trwała długa dyskusja na temat roli Polski w Unii Europesjkiej. W trakcie wykładu prof. Grabowska ubolewała nad postawą obecnej polskiej delegacji w UE, która często pokazuje się jako podzielona i kłótliwa. Jej zdaniem to było nie do pomyślenia na początku lat 2000-nych, gdy praca polskich europosłów odbywała się ponad podziałami politycznymi.
Zapraszamy na kolejne spotkanie 10.03.2020 r. o godz. 18.00 z Przemysławem Czarnkiem posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Prosimy wysłuchać załączonego nagrania
Spotkanie noworoczne 16 stycznia 2020 r.
Spotkanie noworoczne 16 stycznia 2020 r.
Usuwają krzyże ze szkół
Szanowni Państwo,

byłem zszokowany, gdy usłyszałem od rodziców z wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 109, że dyrektor szkoły zakazała powrotu usuniętych z klas krzyży, argumentując decyzję słowami „teraz jest tolerancja i tworzenie miejsca dla mniejszości”. Od razu pomyślałem, że szacunku i tolerancji zabrakło tam wobec katolików.

Niestety, agresywna „tolerancja” jest coraz częściej wynikiem sprzecznej z konstytucją i narodową tradycją idei „świeckiego państwa”. W efekcie jesteśmy coraz częściej świadkami strasznych historii usuwania krzyży i zakazów szkolnej modlitwy. W wolnej Ojczyźnie na nowo stają przed nami wyzwania, z którymi mierzyli się rodzice dzieci we Wrześni czy uczniowie prześladowani w PRL za obronę krzyża we Włoszczowie czy Miętnem.

Dzieje się tak, mimo że autorzy naszej konstytucji świadomie odrzucili model „świeckiego państwa” czy „rozdziału państwa od Kościoła”, wpisując w art. 25 Konstytucji RP całkowicie inne zasady: „bezstronności” i „współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego”. Wielu polityków i radykalnych ideologów lewicy ignoruje jednak konstytucję, starając się aktywnie i przymusowo eliminować wiarę i Kościół z przestrzeni publicznej, ze szkół, szpitali, a nawet z ważnych uroczystości.

Sprawy, którymi zajmują się nasi prawnicy, pokazują wyraźnie, że skutki tej antychrześcijańskiej propagandy są już w tej chwili bardzo poważne. Narastająca dyskryminacja ludzi wierzących zmusza ich do wstydliwego ukrywania swych przekonań, podczas gdy ateizm staje się w kolejnych miejscach jednym obowiązującym wzorem.

Konsekwencją już teraz są kolejne zakazy obecności krzyża i modlitwy w szkołach, ograniczenie praw pacjentów do opieki duszpasterskiej czy piętnowanie akcji ewangelizacyjnych. A to nie są odosobnione przykłady.
Sprawozdanie z działalności w czasie ostatniej kadencji Ewa Tomaszewska
Sprawozdanie z działalności w czasie ostatniej kadencji Ewa Tomaszewska


Sprawozdanie z działalności w czasie ostatniej kadencji - Ewa Tomaszewska


Nie jedźcie byle czego!
Nie jedźcie byle czego!

11 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie z byłym ministrem rolnictwa Gabrielem Janowskim. Członek naszego klubu przez ponad dwie godziny referował tematykę związaną z bezpieczeństwem żywności.

Zdaniem Gabriela Janowskiego w Polsce nasila się zjawisko pogarszania jakości żywności. Sprzyja temu uprzemysłowienie rolnictwa. Z Polski znikają mniejsze gospodarstwa, gdyż gospodarowanie w rodzinnych fermach staje się nieopłacalne. Według Gabriela Janowskiego należy zwracać większą uwagę na jakość żywności i starać się wybierać produkty wytwarzane w sposób tradycyjny.

Zwrócił również uwagę na zjawisko fałszowania żywności, które jest powszechne w wielu krajach na świecie. W sposób wyczerpujący opowiedział również o Genetycznie Modyfikowanych Organizmach. Jego zdaniem wszczepianie różnych genów do poszczególnych roślin i zwierząt jest niebezpieczne dla konsumentów i może rodzić nieprzewidziane konsekwencje zdrowotne.KOSZERNY JAZGOT
KOSZERNY JAZGOT

Awantura związana z nowelizacją ustawy o IPN zatacza coraz szersze kręgi, a środowiska wrogie Polsce wciąż otwierają nowe fronty walki z naszym krajem. W całym okresie istnienia III Rzeczypospolitej kolejne rządy kapitulowały pod presją wpływowych środowisk żydowskich, przyglądając się biernie temu, jak nasze dobre imię jest szargane przez oszczerców. W PRL-u zaś o jakiejkolwiek próbie obrony polskiego honoru nie mogło być mowy, obowiązywała bowiem narracja płynąca z Kremla, którego władcy woleli nie budzić „demonów patriotyzmu” w Polakach i upokarzanie nas było im na rękę. Dziesięciolecia zaniedbań doprowadziły więc do kuriozalnej sytuacji, ponieważ mistrzowie czarnej propagandy zrobili z Narodu Polskiego, będącego bez wątpienia jedną z największych ofiar totalitaryzmu niemieckiego, wspólnika w dziele holokaustu. Byli i są też tacy manipulatorzy, którzy, pomimo oczywistych faktów, próbują przerzucić na Polskę odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej.
Patologie wynagrodzeń
Jerzy Żyżyński


Patologie wynagrodzeń


Wynagrodzenia to drażliwy temat, zawsze były przyczyną konfliktów, zawiści, swarów, uprzedzeń, donosów i psucia ludziom krwi. I dlatego to, jakie płace otrzymują poszczególni pracownicy firm jest zwykle skrywane przed ich koleżankami i kolegami. Po to, by nie było konfliktów. Ale ekonomista musi na kwestię wynagrodzeń patrzeć wyłącznie wzrokiem chłodnej ekonomicznej analizy i kalkulacji zarówno aspektów mikroekonomicznych jak i skutków makroekonomicznych. Warto sobie wyjaśnić podstawowe kwestie, bo w ostatnich wydarzeniach mieszają się niewiedza o faktach z nieznajomością podstaw ekonomii, doprawione niestrawnymi przyprawami populizmu.

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło