replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
O blaskach i cieniach obecności w Unii Europejskiej
O blaskach i cieniach obecności w Unii Europejskiej

We wtorek 25.02.2020 r. w Domu Kultury Arsus przy ulicy Traktorzystów gościliśmy prof. Genowefę Grabowską, ekspertkę od polityki międzynarodowej i praw. Na wstępie była europosłanka przedstawiła historię i ewolucję Unii Europejskiej, od jej zarania i Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali aż do obecnego kształtu wspólnoty.

Profesor Grabowska przedstawiła również podstawowe założenia traktatów i działania instytucji europejskich. Nie zabrakło również wizji przyszłości. Zdaniem naszego gościa dzisiaj spory zostaną wygaszone z uwagi na proces tworzenia unijnego budżetu na lata 2021-2027. – Budżet musi zostać uchwalony jednomyślnie przez wszystkie państwa i Parlament Europejski. Jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia to będziemy skazani na prowizorium – mówiła prof. Grabowska. Jej zdaniem UE nie może sobie teraz pozwolić na pokazywanie, że jest podzielona.

Wszyscy mogliśmy również zapoznać się z wizją przyszłości UE. Zdaniem byłej europosłanki obecnie jest wyzwaniem jest podejście po Brexicie. – To problem bo pokazano już ścieżkę wyjścia z UE – mówiła prof. Grabowska. Jej zdaniem dużym wyzwaniem jest również nowy zielony ład. Jej zdaniem polityka zeroemisyjności jest mało realna.

Po spotkaniu trwała długa dyskusja na temat roli Polski w Unii Europesjkiej. W trakcie wykładu prof. Grabowska ubolewała nad postawą obecnej polskiej delegacji w UE, która często pokazuje się jako podzielona i kłótliwa. Jej zdaniem to było nie do pomyślenia na początku lat 2000-nych, gdy praca polskich europosłów odbywała się ponad podziałami politycznymi.
Zapraszamy na kolejne spotkanie 10.03.2020 r. o godz. 18.00 z Przemysławem Czarnkiem posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Prosimy wysłuchać załączonego nagrania
Spotkanie noworoczne 16 stycznia 2020 r.
Spotkanie noworoczne 16 stycznia 2020 r.
Usuwają krzyże ze szkół
Szanowni Państwo,

byłem zszokowany, gdy usłyszałem od rodziców z wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 109, że dyrektor szkoły zakazała powrotu usuniętych z klas krzyży, argumentując decyzję słowami „teraz jest tolerancja i tworzenie miejsca dla mniejszości”. Od razu pomyślałem, że szacunku i tolerancji zabrakło tam wobec katolików.

Niestety, agresywna „tolerancja” jest coraz częściej wynikiem sprzecznej z konstytucją i narodową tradycją idei „świeckiego państwa”. W efekcie jesteśmy coraz częściej świadkami strasznych historii usuwania krzyży i zakazów szkolnej modlitwy. W wolnej Ojczyźnie na nowo stają przed nami wyzwania, z którymi mierzyli się rodzice dzieci we Wrześni czy uczniowie prześladowani w PRL za obronę krzyża we Włoszczowie czy Miętnem.

Dzieje się tak, mimo że autorzy naszej konstytucji świadomie odrzucili model „świeckiego państwa” czy „rozdziału państwa od Kościoła”, wpisując w art. 25 Konstytucji RP całkowicie inne zasady: „bezstronności” i „współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego”. Wielu polityków i radykalnych ideologów lewicy ignoruje jednak konstytucję, starając się aktywnie i przymusowo eliminować wiarę i Kościół z przestrzeni publicznej, ze szkół, szpitali, a nawet z ważnych uroczystości.

Sprawy, którymi zajmują się nasi prawnicy, pokazują wyraźnie, że skutki tej antychrześcijańskiej propagandy są już w tej chwili bardzo poważne. Narastająca dyskryminacja ludzi wierzących zmusza ich do wstydliwego ukrywania swych przekonań, podczas gdy ateizm staje się w kolejnych miejscach jednym obowiązującym wzorem.

Konsekwencją już teraz są kolejne zakazy obecności krzyża i modlitwy w szkołach, ograniczenie praw pacjentów do opieki duszpasterskiej czy piętnowanie akcji ewangelizacyjnych. A to nie są odosobnione przykłady.
Sprawozdanie z działalności w czasie ostatniej kadencji Ewa Tomaszewska
Sprawozdanie z działalności w czasie ostatniej kadencji Ewa Tomaszewska


Sprawozdanie z działalności w czasie ostatniej kadencji - Ewa Tomaszewska


Nie jedźcie byle czego!
Nie jedźcie byle czego!

11 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie z byłym ministrem rolnictwa Gabrielem Janowskim. Członek naszego klubu przez ponad dwie godziny referował tematykę związaną z bezpieczeństwem żywności.

Zdaniem Gabriela Janowskiego w Polsce nasila się zjawisko pogarszania jakości żywności. Sprzyja temu uprzemysłowienie rolnictwa. Z Polski znikają mniejsze gospodarstwa, gdyż gospodarowanie w rodzinnych fermach staje się nieopłacalne. Według Gabriela Janowskiego należy zwracać większą uwagę na jakość żywności i starać się wybierać produkty wytwarzane w sposób tradycyjny.

Zwrócił również uwagę na zjawisko fałszowania żywności, które jest powszechne w wielu krajach na świecie. W sposób wyczerpujący opowiedział również o Genetycznie Modyfikowanych Organizmach. Jego zdaniem wszczepianie różnych genów do poszczególnych roślin i zwierząt jest niebezpieczne dla konsumentów i może rodzić nieprzewidziane konsekwencje zdrowotne.KOSZERNY JAZGOT
KOSZERNY JAZGOT

Awantura związana z nowelizacją ustawy o IPN zatacza coraz szersze kręgi, a środowiska wrogie Polsce wciąż otwierają nowe fronty walki z naszym krajem. W całym okresie istnienia III Rzeczypospolitej kolejne rządy kapitulowały pod presją wpływowych środowisk żydowskich, przyglądając się biernie temu, jak nasze dobre imię jest szargane przez oszczerców. W PRL-u zaś o jakiejkolwiek próbie obrony polskiego honoru nie mogło być mowy, obowiązywała bowiem narracja płynąca z Kremla, którego władcy woleli nie budzić „demonów patriotyzmu” w Polakach i upokarzanie nas było im na rękę. Dziesięciolecia zaniedbań doprowadziły więc do kuriozalnej sytuacji, ponieważ mistrzowie czarnej propagandy zrobili z Narodu Polskiego, będącego bez wątpienia jedną z największych ofiar totalitaryzmu niemieckiego, wspólnika w dziele holokaustu. Byli i są też tacy manipulatorzy, którzy, pomimo oczywistych faktów, próbują przerzucić na Polskę odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej.
Patologie wynagrodzeń
Jerzy Żyżyński


Patologie wynagrodzeń


Wynagrodzenia to drażliwy temat, zawsze były przyczyną konfliktów, zawiści, swarów, uprzedzeń, donosów i psucia ludziom krwi. I dlatego to, jakie płace otrzymują poszczególni pracownicy firm jest zwykle skrywane przed ich koleżankami i kolegami. Po to, by nie było konfliktów. Ale ekonomista musi na kwestię wynagrodzeń patrzeć wyłącznie wzrokiem chłodnej ekonomicznej analizy i kalkulacji zarówno aspektów mikroekonomicznych jak i skutków makroekonomicznych. Warto sobie wyjaśnić podstawowe kwestie, bo w ostatnich wydarzeniach mieszają się niewiedza o faktach z nieznajomością podstaw ekonomii, doprawione niestrawnymi przyprawami populizmu.

Życzenia

Rola lasów państwowych w gospodarce narodowej
26 listopada 2019 r odbyło si ę spotkaie nt.: Rola lasów państwowych w gospodarce narodowej

Ze względu na nieobecność dr Kaorada Tomaszewskiego wykład wygłosił red Gazety Polskiej Jacek Liziniewicz.Wspaniał i b. merytoryczny , rzeczowy . ilustrowany przeżroczami.

Prosimy wysłuchać załączonego nagrania
Tajemnica dziesięciu mandatów do Sejmu
Warszawa, 25 października 2019 r.


Tajemnica dziesięciu mandatów do Sejmu
(analiza wyników wyborów do Sejmu z 13 października 2019 roku)


W dniu 13 października 2019 roku odbyły się bardzo ważne wybory do Sejmu i Senatu RP. Wybory te przyniosły zaskakujące i zastanawiające wyniki.

W wyborach do Sejmu zdecydowanie wygrał PiS, uzyskując 43,59 % głosów. Jednak w przeliczeniu na mandaty uzyskał mandatów dokładnie tyle, co cztery lata wcześniej, w 2015 roku - 235 mandatów. Zaskakujące dobre wyniki uzyskały Koalicja Obywatelska - 27,40 procent (134 mandaty), SLD - 12,56 procent głosów (49 mandatów), PSL - 8,55 procent głosów (30 mandatów) oraz Konfederacja - 6,81 procent głosów (11 mandatów). Szczególnie dobry wynik Konfederacji, pozwalający przekroczenie progu 5 procent i udział w podziale mandatów do Sejmu, istotnie wpłynął na ilość mandatów PiS w Sejmie.
Zastanawiająca jest rekordowa frekwencja, która wyniosła 61,74 procent (18.678.457 osób),

O VAT-cie przy herbacie
23 października w Domu Kultury Arsus odbyło się spotkanie z prof. Elżbietą Chojną-Duch, byłą minister finansów w rządzie PO-PSL, ekspertką od prawa podatkowego i budżetu państwa. Tematem spotkania były patologie w systemie podatkowym VAT.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób zainteresowane systemem podatkowym. Prof. Chojna-Duch opowiedziała jakie stosunki panowały w ministerstwie finansów. Zdaniem naszej prelegentki rząd PO-PSL nie robił wszystkiego aby zablokować wypływy VAT-u. W związku z tym wg. szacunków ekspertów wyciekło z budżetu około 240 mld zł. Jej zdaniem dopiero rząd PiS-u wprowadził niezbędne reformy, a kluczowe znaczenie miało powołanie Krajowej Administracji Skarbowej.

Prof. Elżbieta Chojna-Duch opowiedziała również o przyszłorocznym budżecie, który pierwszy raz a historii będzie z zerowym deficytem.

w dniu 2 pazdziernika 20119 w KDMP odbyło się spotkanie z red. Pawłem Lisickim naczelnym tygodnika Do Rzeczy.

Dużo ludzi, sprzedaż książek redaktora, dyskusja. Nie bójmy się walczyć o dzieci szkoły – to wybrzmiało jako przesłanie do nas chrześcijan.

Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaLicznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło