replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
W mediach
- "Trzy mity o unijnym budżecie" - artykuł z portalu mysl24.pl
-- czytaj --

- "Gospodarczy fenomen" - artykuł z Naszego Dziennika
-- czytaj --

- "Niebezpieczne znaki" - artykuł z Naszego Dziennika
-- czytaj --
Nowy artykuł
"Artykuł pochodzi z portalu mysl24.pl. Autor jest członkiem KDMP"

dr Marian Szołucha
"Wybory, wybory, wybory ..."

Na przestrzeni ostatnich tygodni mogliśmy śledzić przebieg i wyniki wyborów w kilkunastu krajach, w tym u wszystkich bez wyjątku naszych wschodnich sąsiadów. Czy wynika z nich cokolwiek istotnego dla Polski i dla relacji międzynarodowych w naszym regionie? Chyba tylko jedno.

-- więcej --
Nowy artykuł
Wywiad z Panem Stanisławem Skoczkiem Nadany na falach węgierskiej rozgłośni katolickiej Św. Stefana

(tłumaczenie z języka węgierskiego)

Audycja pt. ‘Ojciec Tadeusz Rydzyk a sprawa węgierska’ nadana dnia 22 października 2012 na falach węgierskiego katolickiego radia Św. Stefana to wywiad przeprowadzony przez Redaktora Andrása Molnára ze Stanisławem Skoczkiem

Molnár András: Naszym dzisiejszym gościem jest Pan Stanisław Skoczek znany niezależny analityk społeczno – ekonomicznym specjalizującym się w problematyce Węgier, Polski i Szwecji. Absolwent warszawskiego SGH, biegle władający czterema językami obcymi.

-- więcej --Nowy artykuł

Dr Dariusz Grabowski

Carl von Clausewitz, autor podręcznika „O wojnie” tak pisał o Polakach: „…ich nikczemne obyczaje państwowe i niezmierzona lekkomyślność szły ręka w rękę i w ten sposób pędzili w przepaść”, a Aleksander hrabia Fredro „…nie pomoże męstwo, gdzie przezorność mała, samobójcze skłonności Polska ma i miała”.
Wniosek nasuwa się sam. Największym zagrożeniem dla własnego bezpieczeństwa jest własna słabość wynikająca często z błędnego przeświadczenia, że nikt nam nie zagraża, wszyscy dobrze życzą, a my możemy być beztroscy i szczęśliwi. Mało tego. Nic bardziej nie zachęca do zmiany status quo w polityce międzynarodowej niż brak troski o bezpieczeństwo, bezbronność, uzależnienie gospodarcze i militarne od innych państw.

-- więcej --
Nowy artykuł
Prezentujemy tekst prof. dr had. Rafała Krawczyka , który tak jak Szczepan Żaryn jest współtwórcą i założycielem naszego Klubu . Jest Kimś Ważnym dla nas.

Rafał Krawczyk – prof.nadzwyczajny dr hab.nauk ekonomicznych.
Specjalizuje się w zagadnieniach stosunków międzynarodowych i porównań międzycywilizacyjnych.
Obecnie : ekspert The Heritage Fundation


Europa Środkowa, czyli między Wschodem a Zachodem

1. Gdzie leży Europa Środkowo-Wschodnia?

Poszerzenie Unii Europejskiej o kraje Europy Środkowo-Wschodniej pobudziło na nowo debatę o wschodnich granicach Zachodu i zrodziło zasadne pytanie o to, jak daleko może rozszerzać się wspólnota nie tracąc swojej zachodniej tożsamości. To bowiem, że nowe kraje nie spełniają większości kryteriów „zachodniości” jest poza dyskusją.

-- więcej --

Wznowienie "XX wieku w Ursusie"

Po 10 latach od I wydania (w 2002 r) ukazało się wznowienie książki Jerzego Domżalskiego "Wiek XX w Ursusie". Jest to zbiór felietonów historycznych poświęconych historii Ursusa w ub. wieku. Książka cieszyła się dużym powodzeniem wśród czytelników, została też uznana przez Towarzystwo Miłośników Historii za jedną z najlepszych prac varsavianistycznych w 2003 r.
We wznowieniu autor wprowadził uzupełnienia, wymienił część zdjęć, uaktualnił rozdziały dotyczące najnowszych dziejów Ursusa. "Wiek XX w Ursusie" opowiada nie tylko o wsiach, które utworzyły miasto Ursus, ale też o losach lokalnych rodów: Acherów, Burkotów. Hassów, Nyców, Szpudów. Integralną częścią książki są rozdziały poświęcone fabryce "Ursus", która odegrała rolę miastotwórczą, a której korzenie sięgają zakładów przy ul. Siennej i Skierniewickiej w Warszawie.
"Wiek XX w Ursusie" jest do kupienia w Ursusie w księgarniach: przy placu 1000 lecia oraz na osiedlu Niedżwiadek w "Gawrze" przy ul. Warszawskiej.

Dyplom
PREZENTUJEMY DYPLOM MECENASA WYŻSZEJ SZKOŁY KULTURY SPOŁECZNEJ I MEDIALNEJ W TORUNIULicznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło