replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Nowy artykuł


Paweł Bożyk

Edward Gierek – polityk na miarę nowych czasów

1. Zmierzch polityki zimnowojennej
Przemiany polityczne w Europie i świecie, jakie miały miejsce na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zapoczątkowały nową erę w stosunkach między państwami o różnych systemach politycznych i gospodarczych. Wojna w miarę upływu czasu stawała się coraz bardziej odległym wydarzeniem, w dorosłe życie wchodziły nowe pokolenia z nowymi potrzebami i możliwościami.


-- więcej --
Nowy artykuł


Paweł Bożyk

Bezpieczeństwo energetyczne Polski w ujęciu autonomicznym i zintegrowanym z Unią Europejską

1. Historia problemu: bezpieczeństwo energetyczne
Temat: bezpieczeństwo energetyczne po raz pierwszy stał się przedmiotem debaty na forum światowym w 1972 roku, w czasie Konferencji Sztokholmskiej. Podniesiono go ze względu na rosnące zaniepokojenie postępującą szybko degradacją środowiska naturalnego powodowaną coraz szerszą eksploatacją zasobów naturalnych pierwotnych nośników energii.


-- więcej --

W mediach
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Do salonów Empik trafił właśnie 28. numer kwartalnika "Myśl.pl", którego hasłem przewodnim jest "Polska po POPiSie".

Gorąco zachęcam do zapoznania się z jego zawartością:)

Pozdrawiam serdecznie,
dr Marian Szołucha
z-ca red. nacz.

-- więcej --


Nagranie
Prezentujemy tekst pobrany z nagrania na stronie Radia WNET, w którym 5.09.2013 wypowiadał się Pan poseł prof. Jerzy Żyżyński członek naszego Klubu.

Jest w tym nagraniu również bardzo interesująca informacja o naszej gospodarce - suche fakty.

Ten fragment przejęliśmy za co serdecznie przepraszamy red. Krzystofa Skowrońskiego i jednocześnie dziękujemy za to Radio .

-- Nagranie --

Nowy artykuł


Piotr Łysakowski

Czyje Matki i czyi Ojcowie !?

Zacznę może od osobistej refleksji - poświęciłem i fascynującej historii Niemiec i bezpośredniej współpracy z naszymi zachodnim sąsiadami i dla porozumienia z nimi sporo lat swojego życia najpierw zajmując się osobą Otto von Bismarcka, kwestiami katyńskimi w niemieckiej propagandzie potem zaś tworząc pracując w niej a w końcu kierując Polsko Niemiecką Współpracą Młodzieży. Podczas tych lat, które minęły zawsze miałem najgłębszy szacunek dla niemieckiej pracowitości umiejętności planowania przyszłości i organizowania życia swojego państwa - uważałem i nadal

-- więcej --

Nowy artykuł

Stanowisko i opinie Polskiego Lobby Przemysłowego

- Sanacja i odbudowa MW RP -- czytaj --
- Stanowisko - Wojska Specjalne -- czytaj --
- Memoriał wersja poprawiona -- czytaj --
- Raport ws ochrony i rozwoju przemysłu -- czytaj --
- Druga część raportu i Konwersatorium -- czytaj --

Nowy artykuł


Jerzy Żyżyński

Oto jak rośnie bezrobocie

Bezrobocie z roku na rok rośnie i rośnie. Dlaczego? Prywatyzacja spółki Meble Emilia pokazuje jeden z mechanizmów, który prowadzi do wzrostu bezrobocia i ogólnej degradacji ekonomicznej Polski. Meble Emilia, sieć sklepów meblowych, nazwę swą wzięły od pierwszego dużego pawilonu handlowego przy ul Emilii Plater w Warszawie, wybudowanego 40 lat temu, jeszcze w zamierzchłych czasach komunizmu, któremu nadano to piękne legendarne kobiece imię. Oczywiście jak prawie wszystko w socjalizmie, był to sklep państwowy, później przekształcony w spółkę, w której znalazło swe platformy zbytu wszystkie fabryki mebli.

-- więcej --

Nowy artykuł


Daniel Pawłowiec

Konserwatyści UK

Na rok przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wspólna frakcja brytyjskiej Partii Konserwatywnej i Prawa i Sprawiedliwości w kwestiach programowych nie ma się zupełnie czym pochwalić. Targani wewnętrznymi sprzecznościami Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy stanowią jeszcze jedną unijną maszynkę do wyciskania pieniędzy z unijnych instytucji.

-- więcej --

Nowy artykuł
Artykuł wraz z infografikami ukazał się w tygodniku "Sieci"

Grzegorz Kostrzewa-Zorbas

Złoty krzepi, Euro szkodzi

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele na Centralnym Mazowszu,

Polityka UE ma przemożny wpływ na Polskę, Mazowsze, nasze miasta i miejscowości, gminy i powiaty, na nasze życie. Zajmowałem się Unią na różne sposoby, a dziś uprzejmie zachęcam do lektury mojego najnowszego artykułu o gorącym problemie euro. Tekstowi towarzyszą infografiki pokazujące między innymi, jak euro rozbiło UE na trzy części, oddalające się od siebie nawzajem. Takie są twarde liczby i prawa ekonomii. Jasno wygrywa tylko grupa krajów, które nie przyjęły wspólnej waluty. Niezależna narodowa waluta i polityka pieniężna ułatwiają im wzrost i rozwój gospodarczy.

Nowy artykuł
żródło www.mysl24.pl

dr Marian Szołucha

Marsz do ZUSu!

Budżet państwa co roku traci na przywilejach emerytalnych ok. 20 mld zł. To kwota równa prawie 60 procentom tegorocznego deficytu budżetowego. Najkosztowniejsze i bez wątpienia najbardziej bulwersujące są rozwiązania w zakresie świadczeń dla służb mundurowych oraz sędziów i prokuratorów.


-- więcej --
Nowy artykuł
dr Marian Szołucha

10 x nie

Wchodzenie przez Polskę do strefy euro w obecnej sytuacji, a ta nie zmieni się jeszcze przez długie lata, to ekonomiczne szaleństwo.

Do takiego wniosku dojdzie każdy, kto odłoży przez chwilę na bok światopoglądowe i polityczne tło całej sprawy. Co więc się stanie z naszą gospodarką, jeśli zrezygnujemy ze złotego?

Po pierwsze, Polska na trwałe zakotwiczy na ubogich peryferiach Europy. Dotychczasowe doświadczenia eurolandu dowodzą bowiem, że wspólna waluta, zamiast zmniejszać różnice w poziomie rozwoju uboższych i zamożniejszych państw, w większości przypadków pogłębia je. Innymi słowy, w miejsce osławionej realnej konwergencji, pojawia się realna dywergencja.


-- więcej --

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło