replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Nagranie
Prezentujemy tekst pobrany z nagrania na stronie Radia WNET, w którym 5.09.2013 wypowiadał się Pan poseł prof. Jerzy Żyżyński członek naszego Klubu.

Jest w tym nagraniu również bardzo interesująca informacja o naszej gospodarce - suche fakty.

Ten fragment przejęliśmy za co serdecznie przepraszamy red. Krzystofa Skowrońskiego i jednocześnie dziękujemy za to Radio .

-- Nagranie --

Nowy artykuł


Piotr Łysakowski

Czyje Matki i czyi Ojcowie !?

Zacznę może od osobistej refleksji - poświęciłem i fascynującej historii Niemiec i bezpośredniej współpracy z naszymi zachodnim sąsiadami i dla porozumienia z nimi sporo lat swojego życia najpierw zajmując się osobą Otto von Bismarcka, kwestiami katyńskimi w niemieckiej propagandzie potem zaś tworząc pracując w niej a w końcu kierując Polsko Niemiecką Współpracą Młodzieży. Podczas tych lat, które minęły zawsze miałem najgłębszy szacunek dla niemieckiej pracowitości umiejętności planowania przyszłości i organizowania życia swojego państwa - uważałem i nadal

-- więcej --

Nowy artykuł

Stanowisko i opinie Polskiego Lobby Przemysłowego

- Sanacja i odbudowa MW RP -- czytaj --
- Stanowisko - Wojska Specjalne -- czytaj --
- Memoriał wersja poprawiona -- czytaj --
- Raport ws ochrony i rozwoju przemysłu -- czytaj --
- Druga część raportu i Konwersatorium -- czytaj --

Nowy artykuł


Jerzy Żyżyński

Oto jak rośnie bezrobocie

Bezrobocie z roku na rok rośnie i rośnie. Dlaczego? Prywatyzacja spółki Meble Emilia pokazuje jeden z mechanizmów, który prowadzi do wzrostu bezrobocia i ogólnej degradacji ekonomicznej Polski. Meble Emilia, sieć sklepów meblowych, nazwę swą wzięły od pierwszego dużego pawilonu handlowego przy ul Emilii Plater w Warszawie, wybudowanego 40 lat temu, jeszcze w zamierzchłych czasach komunizmu, któremu nadano to piękne legendarne kobiece imię. Oczywiście jak prawie wszystko w socjalizmie, był to sklep państwowy, później przekształcony w spółkę, w której znalazło swe platformy zbytu wszystkie fabryki mebli.

-- więcej --

Nowy artykuł


Daniel Pawłowiec

Konserwatyści UK

Na rok przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wspólna frakcja brytyjskiej Partii Konserwatywnej i Prawa i Sprawiedliwości w kwestiach programowych nie ma się zupełnie czym pochwalić. Targani wewnętrznymi sprzecznościami Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy stanowią jeszcze jedną unijną maszynkę do wyciskania pieniędzy z unijnych instytucji.

-- więcej --

Nowy artykuł
Artykuł wraz z infografikami ukazał się w tygodniku "Sieci"

Grzegorz Kostrzewa-Zorbas

Złoty krzepi, Euro szkodzi

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele na Centralnym Mazowszu,

Polityka UE ma przemożny wpływ na Polskę, Mazowsze, nasze miasta i miejscowości, gminy i powiaty, na nasze życie. Zajmowałem się Unią na różne sposoby, a dziś uprzejmie zachęcam do lektury mojego najnowszego artykułu o gorącym problemie euro. Tekstowi towarzyszą infografiki pokazujące między innymi, jak euro rozbiło UE na trzy części, oddalające się od siebie nawzajem. Takie są twarde liczby i prawa ekonomii. Jasno wygrywa tylko grupa krajów, które nie przyjęły wspólnej waluty. Niezależna narodowa waluta i polityka pieniężna ułatwiają im wzrost i rozwój gospodarczy.

Nowy artykuł
żródło www.mysl24.pl

dr Marian Szołucha

Marsz do ZUSu!

Budżet państwa co roku traci na przywilejach emerytalnych ok. 20 mld zł. To kwota równa prawie 60 procentom tegorocznego deficytu budżetowego. Najkosztowniejsze i bez wątpienia najbardziej bulwersujące są rozwiązania w zakresie świadczeń dla służb mundurowych oraz sędziów i prokuratorów.


-- więcej --
Nowy artykuł
dr Marian Szołucha

10 x nie

Wchodzenie przez Polskę do strefy euro w obecnej sytuacji, a ta nie zmieni się jeszcze przez długie lata, to ekonomiczne szaleństwo.

Do takiego wniosku dojdzie każdy, kto odłoży przez chwilę na bok światopoglądowe i polityczne tło całej sprawy. Co więc się stanie z naszą gospodarką, jeśli zrezygnujemy ze złotego?

Po pierwsze, Polska na trwałe zakotwiczy na ubogich peryferiach Europy. Dotychczasowe doświadczenia eurolandu dowodzą bowiem, że wspólna waluta, zamiast zmniejszać różnice w poziomie rozwoju uboższych i zamożniejszych państw, w większości przypadków pogłębia je. Innymi słowy, w miejsce osławionej realnej konwergencji, pojawia się realna dywergencja.


-- więcej --

Nowy artykuł
Piotr Łysakowski

Zbrodnia w Ciepielowie 8/9 września 1939 roku

Już pierwsze dni po napaści Niemiec na Polskę w 1939 roku unaoczniły współczesnym , że trwająca wojna przeradzająca się powoli w konflikt światowy nie będzie podobna do poprzedniego konfliktu, który zakończył się w 1918 roku. Zdobycie przewagi / pokonanie przeciwnika miało dokonać się w myśl założeń doktryny Wehrmachtu i pomysłów „Fuehrera” przy pomocy wszystkich dostępnych „sił i środków”. Wśród ich arsenału znajdowało nie tylko porażenie wroga potęgą militarną ale także paraliżowanie go strachem wywoływanym brutalnością działania niemieckich oddziałów. Atakowano więc nie tylko zwarte formacje Wojska Polskiego. Obiektem napastniczej furii niszczenia i mordowania stawała się bardzo często ludność cywilna, jeńcy wojenni, obiekty oznaczone jako cywilne, szpitale (Wieluń 1.09.39 roku - atak lotniczy o kilkanaście minut wcześniej niż salwy na Westerplatte).

-- więcej --

Nowe artykuły
Piotr Łysakowski
Pakt Ribbentrop-Mołotow w polskiej pamięci historycznej
-- artykuł --

Wojciech Reszczyński
Oburzeni
-- artykuł --


Wojciech Reszczyński
Tylko nie Platforma
-- artykuł --

Nowy artykuł
Piotr Łysakowski

Katyń - 1940

Zbrodni na polskich oficerach / elicie dokonano na podstawie tajnej decyzji Biura Politycznego Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii >bolszewików< podjętej i podpisanej 5 marca 1940 roku. Ławrientij Beria – Ludowy Komisarz Spraw Wewnętrznych ZSRR skierował wtedy do Stalina notatkę oznaczoną numerem „794/B”, w której definiował, że polscy jeńcy wojenni >14 736 osób – w tym 97 proc. Polaków, są "zdeklarowanymi i nie rokującymi nadziei poprawy wrogami władzy sowieckiej", prowadziło to do stwierdzenia, że należy ich rozstrzelać, bez stawiania przed sądem, stawiania jakichkolwiek zarzutów, a także bez aktu oskarżenia. Zlecono rozpatrzenie ich spraw (czyli de facto wydania wyroku śmierci na każdego ze znajdujących się na przygotowanych listach) i podejmowanie decyzji trójce w składzie: Wsiewołod Mierkułow , Bogdan Kobułow, Leonid Basztakow. Wspomniana wyżej notatka podpisana była przez: Stalina, Woroszyłowa, Mołotowa i Mikojana, oraz dopiski – „Kalinin – za, Kaganowicz – za”. Zgodnie z jej treścią Biuro Polityczne KC WPK (b) tego samego dnia wydało decyzję nr P13/144 zgodną z zaproponowaną przez Berię treścią.14 marca w gabinecie wspominanego już wyżej Bogdana Kobułowa, szefa Głównego Zarządu Gospodarczego NKWD przeprowadzono zebranie, w którym wzięło udział kilkanaście osób. Byli wśród nich między innymi szefowie Zarządu NKWD obwodu smoleńskiego, kalinińskiego i charkowskiego. Wtedy to właśnie wydano polecenie przeprowadzenia mordu. 22 marca wydano rozkaz nr 00350 "O rozładowaniu więzień NKWD USRR i BSRR" – w nich właśnie większość więźniów stanowili polscy oficerowie i policjanci. Podpis pod nim złożył Ławrentij Beria. Potworna machina uruchomiona została 1 kwietnia kiedy to z Moskwy wyszły trzy pierwsze listy (zawierały około 300 nazwisk) - pierwsze transporty z Kozielska do „przystanku śmierć” ruszyły 3 kwietnia.


-- więcej --
Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło