replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
spotkanie
8- go października 2018 r odbyło się spotkanie z Panią poseł Małgorzatą Gosiewską i Poseł Ewą Tomaszewską na temat „ Reformy przeprowadzone przez rząd „ Reformy zostały wymienione ale nie wszystkie , Natomiast dominowało hasło dotrzymamy słowa w odniesieniu do zbliżających się wyborOw do samorządów.

Kandydaci [prezentowali programy ugrupowania i własne .Poniżej program Prawa i Sprawiedliwości , który prezentował lider PiS Dariusz Grylak .

Zachęcamy do wysłuchania nagrania


Prosimy wysłuchać nagrania.


Ursus przyjazny mieszkańcom
Ursus przyjazny mieszkańcom

Rozmawiając z mieszkańcami i wsłuchując się w ich potrzeby,
Prawo i Sprawiedliwość opracowało program „10-tka dla Ursusa”:


1. Obronimy przed likwidacją i unowocześnimy bazarek przy ul. Gierdziejewskiego.
2. Wywalczymy dla Ursusa „Szpital Jednego Dnia”.
3. Wymienimy ekrany przy obwodnicy S2 na dźwiękochłonne.
4. Ochronimy zdrowie i życie mieszkańców przed hałasem i spalinami lotniczymi. Popieramy budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego pod Warszawą.
5. Utworzymy Park dla Skoroszy - pozyskamy teren pod zieleniec.
6. Zbudujemy więcej miejsc parkingowych - zmienimy politykę przestrzenną.
7. Zbudujemy nowe żłobki, przedszkola, szkoły.
8. Przyczynimy się do tego, aby Metro było również w Ursusie.
9. Zbudujemy drogi dojazdowe do wiaduktu z 2012 roku, przy obwodnicy S2.
10. Wybudujemy nowe mieszkania komunalne.

100-lecie Polski w instytucjach międzynarodowych

Paweł Bożyk
Tekst do książki:
„100-lecie Polski w instytucjach międzynarodowych”,
wrzesień 2018


Polska w RWPG 1949-1991

1. Uwagi wstępne
Powołanie do życia w 1949 roku Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej w składzie: Związek Radziecki (dzisiejsza Rosja), Czechosłowacja (dzisiejsze Czechy i Słowacja), Niemiecka Republika Demokratyczna (dzisiejsza wschodnia część Niemiec), Polska, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Albania, a od 1962 roku także Mongolia było następstwem oddziaływania szeregu czynników, zwłaszcza politycznych i ekonomicznych.
Czynniki polityczne akcentowały potrzebę Rosji (wtedy Związku Radzieckiego) udowodnienia Europie i światu, że to nie tylko ona lecz grupa krajów chce budować nowy system społeczny i gospodarczy oparty na zupełnie odmiennych zasadach niż system rynkowy, znany w Europie zachodniej, Stanach Zjednoczonych i innych krajach od wielu dziesięcioleci. Potrzeba taka zwiększyła się, gdy pojawiły się tendencje do izolacji Europy wschodniej w stosunku do Europy zachodniej, a Europy zachodniej w stosunku do Europy wschodniej. Powstanie Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej instytucjonalnie miało potwierdzić te tendencje.
Polska droga do Europy

Paweł Bożyk
Referat na konferencję:
„Polska w Europie, Europa
w Polsce”
Warszawa 19 V 2018


Polska droga do Europy

1. Uwagi wstępne
W latach 60-tych niewiele mówiono w Europie o Polsce, bądź przedstawiano tu życie w szarych, często wręcz czarnych barwach. Polska dla Europy zachodniej była jednym z państw za „żelazna kurtyną”, co oznaczało brak swobód demokratycznych, inwigilację przez aparat bezpieczeństwa życia obywateli i niski poziom egzystencji ludności.
Artykuł od Dariusza Grabowskiego

Dariusz Maciej Grabowski

WARSZAWIAK WARSZAWIAKOM 2018
Osobisty program dla stolicy i jej mieszkańców

Gdy jeszcze żyli rodzice i wspominali, opowiadali o ich Warszawie – okresu międzywojennego - idealizując ludzi, sceny, ulice i place, ja rozglądając się wokół rozumiałem, że tamta Warszawa to było inne miasto i inni mieszkańcy.
Tak, jak kocha się rodziców, jak chce się ofiarować im najwspanialszy prezent, tak ja marzyłem, by odtworzyć, urealnić Warszawę ich wspomnień, ich młodości, ale też ubogacić ją o pełną moich fantazji i pomysłów Warszawę współczesności i przyszłości.
Chciałbym przywrócić Warszawie i Warszawiakom duszę. A dusza to duma, godność, tożsamość, wyjątkowość; to nawiązanie do przeszłości i tradycji przeplecione z pomysłami i projektami dzieł i zdarzeń dobrych i pięknych.
Ostatnie sto lat naszej historii
Ostatnie sto lat naszej historii

Tylu słuchaczy w sali kameralnej Ośrodka Kultury Arsus chyba jeszcze nigdy nie było. Niesamowity tłok był zasługą Stanisława Michalkiewicza, Witolda Gadowskiego i Krzysztofa Bosaka, którzy podjęli temat 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadziorny wstęp wygłosił Stanisław Michalkiewicz. Stwierdził, że wszyscy wiemy iż Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku, ale czy nadal jesteśmy
krajem niepodległym? W 2004 roku wstąpiliśmy do Unii Europejskiej, w 2009 roku ratyfikowaliśmy traktat lizboński. Powstał nowy podmiot prawa międzynarodowego. Unia Europejska ma terytorium, ma ludność (mamy nie tylko obywatelstwo polskie ale też europejskie), Unia ma władzę wykonawczą, sądowniczą, walutę, policję. Nie ma tylko własnego wojska. O krajach Unii możemy mówić co najwyżej,że maja większą lub mniejszą autonomię. I właśnie o naszej suwerenności rozmawiali dyskutanci i licznie zebrani słuchacze.


Prosimy wysłuchać nagrania.
Temat: Spotkanie 20-go września2018 „ W przeddzień 100-letniej letniej Rocznicy Niepodległośći Polski”

Wielki panel Stanisław Michalkiewicz,Krzysztof Bosak, Witold Gadowski, który to panel prowadził Witold Gadowski.Zdjęcia Ewelina Rosa
Rejestracja KDMP
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej Ursus został na nowo zarejestrowany , posiada osobowość prawną i nowy Regulamin.

Oba dokumenty własnie prezentujemy .


-- Protokół, Regulamin, Lista --Spotkanie Z Gabrielem Janowskim
Jakość polskiej żywności

19 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie z Gabrielem Janowskim.
Był to bardzo ciekawy wykład , bardzo profesjonalny , z którego wynika , że świat zmierza do samozatruwania się. Wszędzie chemia , dodatki do do żywności – utrwalacze , środki konserwujące - chemia .GMO - trucizna

Musimy walczyć z tym .


Prosimy wysłuchać nagrania.


Spotkanie
Neokomunizm szaleje w Europie

Spotkanie z Witoldem Gadomskim (30 maja w Klubie Dyskusyjnym Myśli Politycznej "Ursus") wzbudziło duże zainteresowanie. Poświęcone było tematowi:" Czy Europie potrzebna jest krucjata", a prowadziła je Anna Wiejak.
Konkluzja spotkania jest przerażająca - stara Europa umiera. Neomarksiści zdobywają kolejne bastiony. Zorientowali się oni, że archaiczny, siermiężny komunizm jaki proponowali przez dziesiątki lat nie jest atrakcyjny dla społeczeństw. Postanowili więc zmienić opakowanie ale pozostawić treść tej antyhumanitarnej ideologii. W ten sposób chcą wyprodukować ludzi bez korzeni, przemielonych przez korporacje, chodzące przełyki pokarmowe. Nad takimi ludźmi łatwo zapanować. Próbują też zmiękczyć kościół od środka. Już dziś w Belgii na mszach dla dzieci zamiast Biblii czyta się "Małego księcia".
- Jeśli będziemy bierni - mówił Gadowski - zginiemy jak Europa. - Musimy być aktywni . Nie możemy układać się z tym co nadchodzi. Stąd pomysł krucjaty.
Po wystąpieniu Gadowskiego ciekawa była dyskusja . Tym co odsłuchają nagranie ze spotkania pragniemy zwrócić uwagę na głos Piotra Iwickiego - świetnego perkusisty i pianisty, działacza kultury (członka jury festiwalu opolskiego i Międzynarodowego Konkursu Piosenki Eurowizji), a także samorządowca ( w latach 2002- 2006 wójta gminy Raszyn). Dostało się m.in. Jackowi Kurskiemu, prezesowi Telewizji Polskiej, który w szatkach patriotycznych próbuje przemycać lewackie pomysły.

Prosimy wysłuchać nagrania.


-- Nagranie ze spotkania --

Spotkanie z prof. Kazimierzem Kik
22 maja w Domu Kultury Arsus,
Prowadził Radny Stanisław Dratkiewicz
Temat:Kondycja polityczna Polaków w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości

Prof. K.Kik znany socjolog i komentator telewizyjny i radiowy mówił między innymi , że największym atutem Prawa i sprawiedliwości jest Prezydent Duda - stanowi jak by poszerzwnie bazy społecznej

Wiele twierdzeń i opininii można OKREŚLIĆ JAKO KONROWERSYNE

Prosimy wysłuchać nagrania.


-- Nagranie ze spotkania --


Spotkanie z Januszem Odziemkowskim
Mądrze o historii Polski

19 kwietnia w Klubie Dyskusyjnym Myśli Politycznej w Ursusie odbyło się
spotkanie z prof. Januszem Odziemkowskim na temat "Polskie drogi do
niepodległości". Prelegent jest historykiem , wykładowcą akademickim.
Czasami bywał politykiem i urzędnikiem państwowym np w latach 90. XX
wieku był kierownikiem Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
W swym dorobku ma wiele książek, głównie dotyczących historii
wojskowości : "Armia i społeczeństwo II Rzeczypospolitej", "Józef
Piłsudski - wódz i polityk", "Międzynarodowe konflikty zbrojne po II
wojnie światowej".
Wykład o polskich drogach do niepodległości był bardzo interesujący.
Prelegent rozpoczął go od konfederacji barskiej i narodzin etosu
Ojczyzny . Mówił jak kolejne zrywy niepodległościowe kształtowały naród
- już nie tylko szlachecki , ale naród wszystkich Polaków. Warto

posłuchać prof. Janusza Odziemkowskiego.


-- Nagranie ze spotkania --Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło