replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
spotkanie z dr Piotrem Wawrzykiem
Dnia 20 lutego odbyło się spotkanie z dr Piotrem Wawrzykiem ale bez Piotra Wawrzyka .Temat Polska wobec kryzysy migracyjnego prowadził doskonale Stanisław Dratkiewicz , publiczność ja zawsze dyskutowała .Prosimy obejrzeć zdjęcia

Prelegent nie przybył ,nie odbierał telefonów , sam też nie dzwonił ,nie przeprosił .

A wszystkie słupy były oplakatowane w Ursusie, a samo spotkanie 2 dni wcześniej potwierdzone.


spotkanie z posłem Piotrowiczem
27 lutego odbyło się spotkanie z posłem Piotrowiczem , Który temat „ Dlaczego reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna „ w formie obszernego wykładu wielotematyczne Ze względu na dyskusję spotkanie się przedłużyło.

Prosimy wysłuchać nagrania.


-- Nagranie ze spotkania --

Artykuły od dr Dariusza Grabowskiego
Artykuły od dr Dariusza Grabowskiego SZARA STREFA PYTA – „W CO SIĘ BAWIĆ”?

Dobrych podręczników do nauki ekonomii jest sporo. Ale ani jeden nie opisuje i nie bada „ekonomii szarej strefy”. Nie znam ekonomisty, który ukazał, zbadał mechanizmy, reguły, prawa a także motywacje psychologiczne rządzące zachowaniami w szarej strefie. Nikt też przekrojowo nie przedstawił powiązań i współzależności, siły oddziaływania i częstotliwości występowania zjawisk wspólnych dla legalnej i szarej strefy. Od razu wyjaśniam, że przez szarą strefę rozumiem działalność gospodarczą prowadzoną z pełną świadomością łamania prawa podatkowego czyli mającą na celu zaniżanie bądź unikanie płacenia podatków.
Zebranie organizacyjne w KDMP
Zebranie organizacyjne w KDMP

26 lutego w Domu Kultury "Miś" odbyło się spotkanie członków Klubu
Dyskusyjnego Myśli Politycznej w Ursusie. Spotkanie związane było z
poprawkami wprowadzonymi przez Sejm do "Prawa o stowarzyszeniach" i
koniecznością ponownej rejestracji klubu. Zebrani przyjęli uchwałę o
utworzeniu stowarzyszenia zwykłego Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej
Ursus w Warszawie. Wybrano posłankę Ewę Tomaszewską przewodniczącą
klubu oraz członków Zarządu. Skompletowano wszystkie dokumenty
potrzebne do wpisu do ewidencji stowarzyszeń zwykłych nadzorowanych
przez prezydenta m. st. Warszawy. W najbliższych dniach dokumenty
zostaną złożone w Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.
st. Warszawy.Ustawa o IPN to nie bubel
Ustawa o IPN to nie bubel
Szanowna Pani,

obrona dobrego imienia Polski to dziś sprawa ogromnej wagi. W ostatnich dniach byliśmy świadkami niespotykanej, międzynarodowej fali nienawiści wobec Polski. Natychmiast przystąpiłem do wytężonej pracy, aby przedstawić rzetelną analizę na temat nowelizacji ustawy o IPN, chroniącej prawdę historyczną i zakazującej stosowania fałszywego twierdzenia o „polskich obozach śmierci”.
Wspólnie bronimy
Wspólnie bronimy
Działali w imię wyższych racji, w poczuciu desperacji wobec obojętności lokalnych władz, a potraktowani zostali jak zwykli chuligani i pospolici przestępcy.
POLSCY PRZEDSIĘBIORCY W PUŁAPCE
POLSCY PRZEDSIĘBIORCY W PUŁAPCEOSTRZEGAM!
POLSCY PRZEDSIĘBIORCY W PUŁAPCE

Wołanie o ukraińskich robotników ostatnio słychać coraz głośniej. „Hej sokoły, omijajcie góry, lasy, doły” i… zlatujcie do roboty, do Polski. Oto refren powtarzany przez przedsiębiorców, handlowców, rolników, uczelnie, instytucje państwowe. Tylko patrzeć, jak do chóru dołączą… politycy i księża. I oto, o paradoksie, zgoda zapanuje w narodzie w jednej kwestii – Ukraińców nam trzeba, jak powietrza i chleba.
W 2017 roku stwórzmy trzecią siłę
W 2017 roku stwórzmy trzecią siłę

Dr Dariusz Maciej Grabowski3 stycznia 2017
Marzyć – to najpotrzebniejsza czynność w trudnych czasach. A gdyby tak udało się marzyć zbiorowo to samo, o tym samym… Niech wolno mi będzie zatem pomarzyć o tym, że inni marzą, to samo i o tym samym… co ja.
W 2017 roku stwórzmy trzecią siłę c.d.
W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat skala spadku globalnego popytu konsumpcyjnego w Niemczech może być poważna. Jeśli odniesiemy ujemną dynamikę popytu konsumpcyjnego do wysokiego tempa wzrostu średniej wydajności pracy, to z całą mocą pojawi się problem „realizacji” czyli zbytu i skonsumowania nach produktów.
W 2017 roku stwórzmy trzecią siłę c.d..
Każdy student ekonomii, a co dopiero absolwent wiedział, bądź powinien wiedzieć, że udział kosztów stałych w kosztach całkowitych maleje wraz ze wzrostem produkcji. Każdy ekonomista powinien wiedzieć, że koszt ostatniej wytworzonej jednostki produktu (tzw. koszt krańcowy) maleje do pewnego momentu, po przekroczeniu którego zaczyna rosnąć i zrównuje się bądź przekracza cenę, po której sprzedawany jest produkt. Jako uzasadnienie takiego przebiegu krzywej produkcji podawano najczęściej przykład uruchamiania drugiej i trzeciej zmiany w fabryce i związany z tym wzrost kosztów robocizny i spadek wydajności pracy (płace dla drugiej i trzeciej zmiany rosną, wydajność spada).
spotkanie noworoczne - 18.01.2018


17 stycznia 2018r. odbyło się spotkanie noworoczne - opłatkoweFot. Krzysztof MajkowskiLicznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło