replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Spotkanie - 10 marca 2017
O państwie narodowym
10 marca w Ośrodku Kultury Arsus odbyło się spotkanie z Krzysztofem Bosakiem na temat "Państwo narodowe w XXI wieku". Krzysztof Bosak jest byłym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i byłym posłem na Sejm V kadencji (2005-07) z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Ruchu Narodowego (prezesem jest poseł Robert Winnicki).
-To co dzieje się po wejściu Polski do Unii Europejskiej można nazwać demontażem państwa - mówił na spotkaniu Krzysztof Bosak. - Następuje stopniowe przekazywanie władzy do Brukseli. Wielu polityków składa różne obietnice społeczeństwu, niestety nie ma możliwości ich realizacji. Coraz więcej zależy bowiem od organizacji międzynarodowych. Eufemistycznie nazywane jest to kosztami dostosowania się. Tak m.in. nazywa się to, że 2 mln Polaków wyjechało z a chlebem,a 1mln Ukraińców znalazło pracę w Polsce.
Czy plan wicepremiera Morawieckiego jest do zrealizowania? To bardzo trudne zadanie. Mamy coraz mniej narzędzi do realizacji narodowych celów i interesów. Każda regulacja gospodarcza może być zaskarżona do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Tylko państwo narodowe jest w stanie ochronić nas przed wstrząsami. Zrozumieli to już Amerykanie.
Warto posłuchać nagrania ze spotkania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina RosaSpotkanie - 22 lutego 2017
Spotkanie 22 lutego 2017 r. z vice burmistrzami Ursusa. Temat spotkania: "Podsumowanie działalności zarządu Dzielnicy Ursus w 2016 r."

Dobre spotkanie z dyskusją z mieszkańcami, żywe. Otrzymaliśmy wiele informacji co zostało zrobione i co się planuje również na wiele lat do przodu.
Mówiono o budżecie, o oświacie, o inwestycjach, o ochronie środowiska, o budowie ekoparku na miejscu dt. Bazarku.
Było wiele chwalenia się, słusznego. Było wiele propozycji i uwag od mieszkańców .
Wszystko zawiera nagranie.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina RosaW mediach
USA sytuacja 17.02.2017 r. Czyżby koniec nadziei ?

Ocena sytuacji politycznej w obozie prezydenta Trumpa 17.02.2017 r.


-- więcej -->


Spotkanie - 14 lutego 2017
Bezpieczeństwo Ursusa
14 lutego, w ramach Klubu Edukacji Samorządowej, odbyło się w "Arsusie" spotkanie z komendantem komisariatu policji w Ursusie - podinspektorem Waldemarem Przydatkiem. Spotkanie poprowadził Aleksander Zblewski.
Ursus - jak wynika ze statystyk - jest najbezpieczniejszą dzielnicą w Warszawie. Gdy - dla przykładu - w sąsiednich Włochach i na Ochocie, dość spokojnych, przypada 29 przestępstw na 1000 mieszkańców to w Ursusie jest 16 przestępstw na 1000 mieszkańców.
W 2016 roku było w Ursusie 913 przestępstw, w tym 354 kradzieże (w znacznej części kradzieże rowerów). Kradzieży z włamaniem odnotowano 115, skradziono tylko 28 samochodów. Przestępczość w dzielnicy systematycznie spada. A przecież w ciągu ostatnich lat liczba mieszkańców dzielnicy wzrosła do 50 tys. Szacuje się, że dalsze 10 tys. osób mieszka w Ursusie bez zameldowania.
Mimo tak optymistycznych liczb, uczestniczący w spotkaniu, podnosili ważne problemy czekające na rozwiązanie. Apelowano przede wszystkim o to, aby patrole policyjne były bardziej widoczne na ulicach. Policjanci przejeźdzający samochodami nie spełniają roli psychologicznej w odstraszaniu zbierających się na ławeczkach w okolicach nocnych sklepów. Wiele uwag padło pod adresem kierowców źle parkujących auta i tolerowania tego przez policję.
Było to bardzo ciekawe spotkanie. Więcej można dowiedzieć się o nim z nagrania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa
W mediach


Marian Szołucha - ekonomista i wiceprzewodniczący KDMP

Polski punkt widzenia 04.02.2017
- Telewizja Trwam

Spotkanie - 19 stycznia 2017

Spotkanie noworoczne KDMP - 19 stycznia 2017

Fot. K. MajkowskiW mediach

Kurier Wnet


Wywiad z prof. Pawłem Bożykiem na temat rzezi dokonywanych przez UPA na Polakach na terenach wschodniej Polski zw. Kresami.


-- więcej -->


Spotkanie - 12 grudnia 2016
Tym razem o stanie wojennym

12 grudnia odbyło się spotkanie z Ewą Tomaszewską - posłanką i
wieloletnią działaczką Solidarności. Mówiła ona o stanie wojennym w
związku z 35 rocznicą wprowadzenia tego smutnego wydarzenia. Spotkanie
prowadził Aleksander Zblewski.
Władze komunistyczne przygotowywały stan wojenny od jesieni 1980 roku.
Najstarsza z opracowanych przez służbę bezpieczeństwa lista zawierająca
osoby przewidziane do internowania powstała 28 października 1980 roku i
zawierała 1200 nazwisk. Rok później, gdy stan wojenny ogłoszono w nocy z
12 na 13 grudnia 1981 roku, internowano bliski 3200 . W sumie w stanie
wojennym było internowanych 9 736 osób, w tym 8728 mężczyzn i 1008 kobiet.
Stan wojenny wprowadzono nielegalnie. W ramach obowiązującego w PRL
prawa nie mogła go wprowadzić Rada Państwa, gdy obraduje sejm. A właśnie
trwała sesja komunistycznego sejmu.

Warto wysłuchać nagrania ze spotkania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa
Nowy artykuł

Co aktualnie w USA ...

Niewątpliwie prezydent Trump wnosi do tradycyjnej amerykańskiej polityki nową jakość, co będzie miało reperkusje w polityce światowej. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiąc o jego szansach na zwycięstwo, komentatorzy z mainstreamowych mediów wybuchali śmiechem. Na nic nie zdała się dominacja mediów, ponad $1 mld zgromadzone przez kampanię Hillary
Clinton, a nawet odrzucenie Trumpa przez establishment Partii Republikańskiej. Trump jest następnym 45-tym POTUS-em i basta!


-- więcej --

Materiał przesłany przez Dariusza Kucharskiego z Poznania

Reportaż. Odbudujmy Pałac Saski!


Spotkanie - 25 listopada 2016
25 listopada 2016 wysłuchaliśmy wspaniałego wykładu dr Dariusza Kucharskiego historyka, eksperta ds.polityki wschodniej dot.Polaków. Temat "Polska między Niemcami a Sowietami w 1939 roku". Wykład był wspaniały chociaż w dużej mierze odbiegał od tematu, a to po to aby pokazać jaki wielki jest nasz naród polski. Naród, który ciągle był i jest narażany na intrygi i knucia ze strony nie tylko sąsiadów ale własnej rodzimej grupy.
Jednak II–ga Rzeczpospolita budowana była z pomocą Polaków, którzy jak Mościcki, Narutowicz i wielu innych przyjechali by tworzyć Niepodległą.
Obecnie poza granicami Ojczyzny przebywa około 20 milionów i powinniśmy po nich sięgnąć, zaprosić do pomocy szczególnie w dziedzinie gospodarczej.

Wysłuchajmy nagrania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło