replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Życzenia

Rola lasów państwowych w gospodarce narodowej
26 listopada 2019 r odbyło si ę spotkaie nt.: Rola lasów państwowych w gospodarce narodowej

Ze względu na nieobecność dr Kaorada Tomaszewskiego wykład wygłosił red Gazety Polskiej Jacek Liziniewicz.Wspaniał i b. merytoryczny , rzeczowy . ilustrowany przeżroczami.

Prosimy wysłuchać załączonego nagrania
Tajemnica dziesięciu mandatów do Sejmu
Warszawa, 25 października 2019 r.


Tajemnica dziesięciu mandatów do Sejmu
(analiza wyników wyborów do Sejmu z 13 października 2019 roku)


W dniu 13 października 2019 roku odbyły się bardzo ważne wybory do Sejmu i Senatu RP. Wybory te przyniosły zaskakujące i zastanawiające wyniki.

W wyborach do Sejmu zdecydowanie wygrał PiS, uzyskując 43,59 % głosów. Jednak w przeliczeniu na mandaty uzyskał mandatów dokładnie tyle, co cztery lata wcześniej, w 2015 roku - 235 mandatów. Zaskakujące dobre wyniki uzyskały Koalicja Obywatelska - 27,40 procent (134 mandaty), SLD - 12,56 procent głosów (49 mandatów), PSL - 8,55 procent głosów (30 mandatów) oraz Konfederacja - 6,81 procent głosów (11 mandatów). Szczególnie dobry wynik Konfederacji, pozwalający przekroczenie progu 5 procent i udział w podziale mandatów do Sejmu, istotnie wpłynął na ilość mandatów PiS w Sejmie.
Zastanawiająca jest rekordowa frekwencja, która wyniosła 61,74 procent (18.678.457 osób),

O VAT-cie przy herbacie
23 października w Domu Kultury Arsus odbyło się spotkanie z prof. Elżbietą Chojną-Duch, byłą minister finansów w rządzie PO-PSL, ekspertką od prawa podatkowego i budżetu państwa. Tematem spotkania były patologie w systemie podatkowym VAT.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób zainteresowane systemem podatkowym. Prof. Chojna-Duch opowiedziała jakie stosunki panowały w ministerstwie finansów. Zdaniem naszej prelegentki rząd PO-PSL nie robił wszystkiego aby zablokować wypływy VAT-u. W związku z tym wg. szacunków ekspertów wyciekło z budżetu około 240 mld zł. Jej zdaniem dopiero rząd PiS-u wprowadził niezbędne reformy, a kluczowe znaczenie miało powołanie Krajowej Administracji Skarbowej.

Prof. Elżbieta Chojna-Duch opowiedziała również o przyszłorocznym budżecie, który pierwszy raz a historii będzie z zerowym deficytem.

w dniu 2 pazdziernika 20119 w KDMP odbyło się spotkanie z red. Pawłem Lisickim naczelnym tygodnika Do Rzeczy.

Dużo ludzi, sprzedaż książek redaktora, dyskusja. Nie bójmy się walczyć o dzieci szkoły – to wybrzmiało jako przesłanie do nas chrześcijan.

Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaAmbonaźródło: „Wpis. Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, nr 9 (107), 24 września – 22 października 2019.
Patologia w systemie podatkowym VAT

Niosę Cię, Polsko, jak żagiew, jak płomienie…
Ewa Tomaszewska

Niosę Cię, Polsko, jak żagiew, jak płomienie...

Odszedł od nas wyjątkowy człowiek. Wydawałoby się, pełen sprzeczności. Marzyciel, a bardzo konkretny. Po wprowadzeniu stanu wojennego, okresu terroru, represji, organizujący „Solidarność Walczącą” z głównym celem odzyskania niepodległości. Radykalne cele, którym towarzyszyła niezwykła łagodność. Wielka wrażliwość na drugiego człowieka i twarde zasady postępowania wobec wrogiego systemu. Był wielkim wizjonerem. Widział Polskę swoich marzeń i wytrwale dążył do ich urzeczywistnienia.
Pierwszy raz zetknęłam się z Kornelem na lotnisku. Towarzyszyłam Ani Walentynowicz, której umożliwiono wzięcie udziału w pożegnaniu Kornela Morawieckiego i Andrzeja Kołodzieja wyrzucanych przez władze z więzienia za granicę. W saloniku byli przedstawiciele Episkopatu, którzy negocjowali uwolnienie więźniów politycznych, obrońcy, kilka osób z ich rodzin (nie znałam nikogo z nich), chyba kilku przyjaciół. W pomieszczeniu było dość ciasno, panowało zamieszanie, odnosiłam wrażenie, że nie tylko my, ale także obaj świeżo uwolnieni nie do końca wiedzą, jaki jest cel tych działań. Nie padło wówczas słowo „deportacja”, a przecież taki był zamiar władz.
Później nie raz spotykaliśmy się na manifestacjach i w końcu w Sejmie. Ogromne wrażenie zrobiło na mnie przemówienie Marszałka Seniora, otwierające tę kadencję Sejmu. To była wizja Polski, ale i wielkie zobowiązanie dla polityków, deklaracja ich powinności wobec Polski.
Później przez pewien okres byliśmy razem w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Zawsze, gdy zabierał głos w debacie, przejawiał głęboką troskę o pozycję polskiej nauki i o szanse młodzieży na swobodny rozwój, zdobywanie i doskonalenie własnej wiedzy.
Bardzo bolesne było dla mnie to poniżanie Marszałka przez manifestantów, wrzeszczących „będziesz siedział”, choć także dzięki Niemu żaden z nich nie musiał siedzieć z przyczyn politycznych i każdy z nich mógł korzystać z wolności słowa.
Choć ostatnio wiedzieliśmy już o poważnej chorobie Kornela, stale Jego odejście wydawało się nierealne. I nadal jest nierealne. Wierzę, że Jego myśl o Polsce będzie nam towarzyszyć.
Płace w Polskiej Akademii Nauk
Ewa Tomaszewska

Płace w Polskiej Akademii Nauk

Planowany rozwój gospodarczy poprzez innowacyjność wymaga wzrostu finansowania sfery nauki i docenienia pracowników naukowych. Tymczasem polscy naukowcy, cenieni z racji swych osiągnięć za granicą, często cytowani w zagranicznej prasie fachowej, wynagradzani są w sposób nie uwzględniający ich wiedzy i osiągnięć.
Ustawa 2.0 wpłynęła na podwyższenie wynagrodzeń w szkolnictwie wyższym. W instytutach Polskiej Akademii Nauk płace pracowników naukowych stały się relatywnie niższe.
Ustawa, nad którą obecnie pracuje Sejm, ma zapobiec rozwarstwieniu wynagrodzeń na niekorzyść pracowników PAN, ustalając relacje między wysokością płac następująco:
Miesięczne wynagrodzenie zasadnicze w jednostce naukowej PAN dla pracownika naukowego nie może być niższe niż 50% wynagrodzenia, określonego w przepisach, wydanych na podstawie art. 137 ust. 2 ustawy z 20 lipca 2018 roku – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
Minimum tego wynagrodzenia dla profesora ma wynosić nie mniej niż 100%, dla profesora instytutu nie mniej niż 83%, adiunkta nie mniej niż 73% tego wynagrodzenia.
Wysokość minimalnego wynagrodzenia profesora powinna stanowić punkt odniesienia przy ustalaniu wysokości wynagrodzeń innych pracowników naukowych.
Jest to rozwiązanie analogiczne do przyjętego w ustawie z 20 lipca 2018 roku dla pracowników wyższych uczelni.
Kolejną kwestią regulowaną przez rozpatrywaną obecnie ustawę jest zapewnienie pracownikom naukowym PAN prawa do równie korzystnych, jak w przypadku nauczycieli akademickich, przepisów podatkowych. Wykonywanie obowiązków pracownika naukowego stanowić będzie działalność twórczą o indywidualnym charakterze, o której mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Drugie czytanie projektu ustawy odbędzie się 15 października, a jej głosowanie (tj. trzecie czytanie) w trakcie tego posiedzenia Sejmu. Ustawa była niekontrowersyjna, nie wywoływała konfliktów w czasie pierwszego czytania, sądzę więc, że zostanie przyjęta.

Spotkanie
w dniu 2 pazdziernika 20119 w KDMP odbyło się spotkanie z red. Pawłem Lisickim naczelnym tygodnika Do Rzeczy.

Dużo ludzi, sprzedaż książek redaktora, dyskusja. Nie bójmy się walczyć o dzieci szkoły – to wybrzmiało jako przesłanie do nas chrześcijan.

Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaTytuł ROK 2019 - Matriały Prawa i Sprawiedliwości


Nowa Piątka Morawieckiego


Nowa Piątka Kaczyńskiego


Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego


Rządy Beaty Szydło

Wiarygodności nie buduje się słowami
Małgorzata Gosiewska Ewa Tomaszewska
19 września 2019 r. odbyło się spotkanie z marszałkiem sejmu Małgorzatą Gosiewską i poseł Ewą Tomaszewską.

Dyskusja - zdominowała tematyka Dzietność i 500+. Temat wywołał ktoś, kto nie sprzyja Prawu i Sprawiedliwości.

Proszę posłuchać nagrania wspaniałych tekstów,muzyki i wykonania.Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaLicznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło