replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Nowy artykuł


Jerzy Żyżyński
Zrozumieć rolę deficytu budżetowego
(czyli: trudny tekst dla chcących zrozumieć ekonomię)

Z wielką sympatią obserwuję szczerą, uczciwą działalność polityczną posłów ruchu Kukiza. Niestety jako ekonomistę niepokoi mnie ich zapatrzenie w błędne koncepcje ekonomiczne – czy to w kwestii podatków czy zasad budżetowych. Widać skutki nachalnej niekompetencji lansowanej przez organizacje lobbystyczne, które przez ekonomistów są traktowane z przymrużeniem oka, ale niestety znajdują posłuch wśród ludzi w ekonomii niewykształconych.

-- więcej --

Nowy artykuł


dr. Dariusz Kucharski
Jak Polacy Niepodległą wykuwali

11 listopada jest niezwykle ważnym dniem, ponieważ jest to dzień Święta Niepodległości i upamiętnienia wszystkich Polaków walczących o niepodległość i wolność. Ten dzień w 1918 r. dał w konsekwencji początek państwu polskiemu – podkreślił Dariusz Kucharski. Dodał, że był on niezwykle symboliczny dla następnego pokolenia, które w czasie II wojny światowej walczyło o Polskę.
O Polskę zabiegano w różnej formie – wskazał historyk.

-- więcej --


Spotkanie - 9 listopada 2016
Mateusz Wyrwich, politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz, autor książki "Obozy pogardy". Na spotkaniu w KDMP w Ursusie 9 listopada mówił o obozach represji w Polsce w latach 1944 – 56.
Istniały na terenach obozów niemieckich.
Z obwoluty książki "Obozy pogardy": „ Idea organizowania w Polsce obozów w miejsce hitlerowskich sięga okresu II wojny światowej: w 1944r,obóz pracy utworzono w poniemieckim Majdanku, a w 1945 r.- w Auschwitz. Tuż po zakończeniu wojny wiele byłych obozów niemieckich zyskało miano obozów karnych. Jednostki NKWD miały nieograniczone uprawnienia do aresztowania potencjalnych przeciwników politycznych, osadziły ich w obozach na Majdanku, w Oświęcimiu, Rembertowie, Mysłowicach. Praca w nich trwała po 12-16 godzin na dobę. Szacuje się ,że zgnęło w nich ponad 100 tyś ludzi ….”
Warto wysłuchać nagrania ze spotkania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


Nowy artykuł
Prof. Bartyzel o wspólnej katolicko-luterańskiej deklaracji: To coś więcej niż zrównanie zabójcy i ofiary

Prof. Jacek Bartyzel w ostrych słowach skomentował podpisaną wczoraj wspólną deklarację kościołów katolickiego i luterańskiego, w której napisano m.in., że „luteranie i katolicy zranili widoczną jedność Kościoła”.

– To coś więcej nawet, niż skandaliczne postawienie na jednej płaszczyźnie raniącego i zranionego – jak zabójcy i ofiary czy złodzieja i okradzionego albo oszczercy i pomówionego. To implicite, ale wyraźnie postawiona teza, iż Kościół jest rzeczywistością inną i transcendentną równolegle względem „luteran” i „katolików”, a więc domyślnie także wobec Kościoła katolickiego – tłumaczył we wpisie na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych. – Trudno o bardziej jednoznacznie heretycką deklarację, przeczącą tej oczywistej prawdzie wiary, że Kościół katolicki JEST Kościołem Chrystusowym, Jedynym i Powszechnym – dodał. – Od „cichej apostazji” przechodzi się więc już do apostazji głośnej i jawnej – skonstatował.

Treść deklaracji rzeczywiście szokuje. Oprócz zrównania odstępców z Kościołem, papież Franciszek wyraża w niej radość i wdzięczność Bogu za moment wspólnej modlitwy w katedrze w Lund jako rozpoczęcia roku upamiętniającego 500 rocznicę reformacji. Dziękuje również za „dary duchowe i teologiczne otrzymane dzięki reformacji”.

Więcej w artykule: http://prawy.pl/40105-papiez-franciszek-wzial-udzial-w-ekumenicznych-uroczystosciach-z-okazji-500-rocznicy-reformacji-w-szwecji/
Nowy artykuł


Jerzy Żyżyński
Polski Kompas 2016

Gospodarka: czy uda się wejść drugi raz do tej samej rzeki?

Potrzebny jest nam bardziej dynamiczny wzrost gospodarczy i radykalne zmniejszenie dystansu w stosunku do krajów rdzenia Unii Europejskiej. Wzrost gospodarczy jest mierzony tempem wzrostu produktu krajowego brutto (PKB) i jego poziomem na mieszkańca, ale są to miary niewystarczające, bo chociaż PKB na głowę jest u nas mniej więcej dwa razy niższy niż w tych krajach, to poziom płac – a to one przecież decydują o standardzie życia – stanowi już tylko 25 do 30%

-- więcej --
Spotkanie - 25 października 2016

Spotkanie z dr Grzegorzem Kostrzewa-Zorbas w Ursusie 25 października 2016 r.

Nic nie przewyższa zniszczeń i strat jakie poniosła Polska w II wojnie światowej wg śledztwa dziennikarskiego i dochodzeń naukowych, zadanych przez Niemcy.
Straty ludzkie, zniszczenia i straty materialne, cofnięcie w rozwoju ekonomicznym Polski.
Żaden naród i żadne państwo nie dokonało w odbudowie zniszczeń, samodzielnie bez niczyjej pomocy tyle ile Polska, nikt na świecie wcześniej i późnie
Ze spotkania pokazujemy nagranie, prezentację i fotografie.


-- Nagranie ze spotkania --

Prezentacja w formacie pdfFot. Ewelina Rosa


W mediach
Bogdan Jeznach
Przegląd wydarzeń

* Kraje UE na szczycie w Brukseli nie zatwierdziły sankcji wobec Moskwy i Damaszku w związku z sytuacją w Syrii. Z dokumentu końcowego wykreślono początkowy zapis, że wśród opcji, które może rozpatrzyć UE jest wprowadzenie nowych „restrykcji wobec osób i podmiotów wspierających reżym syryjski". „Unia Europejska zdecydowanie potępia ataki reżimu syryjskiego i jego sojuszników, w szczególności Rosji, na ludność cywilną w Aleppo. (Wspólnota) wzywa te kraje do położenia kresu przemocy i podjęcia natychmiastowych kroków w celu zapewnienia swobodnego dostępu humanitarnego do Aleppo i innych części kraju – podkreślono w dokumencie.

-- więcej --

Nowy artykuł


Jerzy Żyżyński
Podatki – ulubiony temat demagogów

Ostatnio w debacie publicznej znowu pojawiła się kwestia sprawiedliwości systemu podatkowego i ważny polityk partii rządzącej stwierdził – słusznie – że podatki powinny być sprawiedliwe, tzn. bogatsi powinni jednak płacić więcej niż biedni. To ważne stwierdzenie, bo od lat podatki są żelaznym tematem politycznych przepychanek, z reguły pierwsze hasło, jakie rzucają polityczni nuworysze, którzy chcą zaistnieć na scenie politycznej i dać się zapamiętać ogółowi, to hasło obniżenia i uproszczenia podatków. Jak by tiu ludziom powiedzieć, że chcemy ich uszczęśliwić – i tak demagogia podatkowa staje się żelaznym repertuarem.

-- więcej --
Spotkanie - 4 października 2016
Wokół katastrofy smoleńskiej

4 października w OK Arsus odbyło się kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego Myśli Politycznej. Tym razem gościem klubu był młody dziennikarz śledczy (ur. w 1979 r.) Marek Pyza - jeden z nielicznychPolaków, którzy 10 kwietnia 2010 roku byli w Smoleńsku (pojechał na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej). Po tragedii jaka wydarzyła się tego dnia na wojskowym lotnisku Siewiernyj wielokrotnie wracał w swojej publicystyce do tego wydarzenia.

Jest m.in. autorem książki "Pogrzebana prawda" zawierającej zwierzenia rodzin kilku ofiar katastrofy smoleńskiej, wydanej przez "Biały Kruk". Można śmiało powiedzieć,że jest jednym z dziennikarzy młodego pokolenia, którzy z desperacją walczą, aby prawda o katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku ujrzała światło dzienne.

Ciekawe spostrzeżenia Marka Pyzy zostały wzbogacone o wypowiedzi dyskutantów. Niektórzy z nich tak się zaangażowali w wyjaśnienie przyczyn tragedii, że prowadzą własne dochodzenia, decydują się na prywatne eksperymenty, porównują badania innych katastrof lotniczych z tą dla nas najważniejszą.

Warto wysłuchać fragmentu nagrania z tego spotkania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


Spotkanie - 21 września 2016
Koncepcje Europy na tle walki cywilizacyjnej
Żyjemy w niewątpliwie interesujących czasach, chociaż może czasami posiadamy zbyt mało danych, aby do końca zrozumieć i pojąć obserwowane przemiany, procesy i dostrzec związki przyczynowo-skutkowe. Te ostatnie zapewne będą zdecydowanie bardziej zrozumiałe z perspektywy lat – teraz okryte mgłą tajemnicy pozwalają jedynie na domysły i próby analiz. Podobnie jest z walkami cywilizacyjnymi.
Te ostatnie nie są możliwe bez prześledzenia bez zagłębienia się w historię i prześledzenia starć, jakie się w niej dokonywały, zdefiniowania walczących cywilizacji, co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste.
Za czasów Jana III Sobieskiego dostrzeżenie i określenie walczących cywilizacji było stosunkowo proste, cywilizacja islamu walczyła bowiem z cywilizacją chrześcijańską. W XX wieku, kiedy na arenę walki wkroczyła Nowa Lewica, jest to zdecydowanie trudniejsze. Walka ta bowiem – jak się wydaje – weszła na zdecydowanie wyższy pułap: walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci, gdzie islam stanowi narzędzie Nowej Lewicy rozprawienia się z chrześcijaństwem.
Jak doszło do tego nietypowego sojuszu? Czy współczesna koncepcja Europy ma szansę na przetrwanie? Kim są szare eminencje w tej wojnie o ludzkie dusze?
Przekonajcie się sami. Zapraszamy do wysłuchania wykładu red. Wojciecha Reszczyńskiego „Koncepcje Europy na tle walki cywilizacyjnej” - naprawdę otwiera oczy!


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


W mediach

Jan Parys w radiu Wnet

-- Nagranie --


Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło