replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Powrót do Europy Schumana
W środę 12 czerwca odbyło się spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem, prezesem Instytutu Myśli Schumana. Naukowiec i ekonomista przedstawił koncepcję wspólnotowej Europy stworzonej przez Schumana, który w swojej doktrynie kierował się wartościami chrześcijańskimi. Jak podkreślał Robert Schuman nazywany jest „uczniem Chrystusa w polityce”.

Obecnie trwa proces beatyfikacyjny polityka, który został otwarty 9 czerwca 1990 roku przez biskupa Metz Pierre’a Raffina. Obecnie trwa rzymski etap tego procesu po zatwierdzeniu 10 lutego 2006 roku dekretu o ważności etapu diecezjalnego. – Obecnie czekamy na cuda za wstawiennictwem Schumana – mówił prof. Krysiak. Jego zdaniem obecnie Unia Europejska jest karykaturą idei promowanych przez Schumana i jego przyjaciół Konrada Adenauera i Alcide De Gasperiego. Europa powinna wrócić do korzeni opartych o chrześcijańskie wartości. Tutaj zdaniem prof. Krysiaka jest konieczne powołanie w Parlamencie Europejskim „Frakcji Schumana”. – Moim zdaniem gdyby rozpocząć rozmowy i działać pod takim hasłem frakcja ta mogłaby liczyć nawet 250 europosłów i być najsilniejsza w Europie – mówił prof. Krysiak. Na razie jednak jego pomysł się nie przebił do europejskiej polityce.Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaProsimy obejrzeć załączoną prezentacjęWybory do parlamentu europejskiego i do krajowego jesienią
Wybory do parlamentu europejskiego i do krajowego jesienią

Pana Jakuba Pacana zastąpił red.Gazety Polskiej Jacek Liziniewicz razem z Ewą Tomaszewską – kandydatką na europosła z listy PiS , okręg 4 pz.6

I było to wspaniałe wystąpienie.

Wybrzmiewała konieczność wygrania wyborów przez PiS żeby był kontynuowany rząd dobrej zmiany który dotrzymuje obietnic , czyni samo dobro.

Widać jak rozwija się nasza Ojczyzna .Musimy to utrzymać .


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.1


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.2


Przed ważnymi wyborami
11 kwietnia odbyło się spotkanie z Ewą Tomaszewską kandydująca z listy PiS do Parlamentu Europejskiego. Ma ona doświadczenie i spore obserwacje z pracy w Brukseli. W latach 2007-09 była w Parlamencie Europejskim deputowaną VI kadencji.

Ewa Tomaszewska podzieliła się bardzo interesującymi obserwacjami. Mówiła o tym, że traktat lizboński pozostawia np. sądownictwo i sprawy obyczajowe w kompetencji krajów członkowskich. Niestety, w Brukseli istnieją próby zawłaszczenia uprawnień przynależnych krajom członkowskim Unii. Dzieje ie to w interesie Francji i Niemiec (te kraje mają najwięcej ludności i najliczniejszy skład europosłów). W ten sposób Unia staje się narzędziem do realizacji interesów krajowych Niemiec i Francji. Nic dziwnego, że w tej sytuacji maleją wpływy innych państw. Anglia nie bez powodu wychodzi z Unii Europejskiej.

W tej sytuacji ważny staje się skład przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim. Jeśli będzie taki jak obecnie (dużo europosłów z Platformy Obywatelskiej) to nie uda się zabezpieczyć naszych interesów. Ci posłowie szybko zapominają skąd pochodzą, głosują przeciw Polsce i jej interesom, pracują pod dyktando urzędników brukselskich.

- Naszą wielką odpowiedzialnością jest kogo wybierzemy 26 maja do Parlamentu Europejskiego - konkludowała Ewa Tomaszewska.

A oto i nagranie z tego ciekawego spotkania.
Czyja Europa, czyja Polska
29 marca gościem Kluby Dyskusyjnego Myśli Politycznej w Ursusie był europoseł Ryszard Czarnecki. Spotkanie odbyło się w kawiarni „Arsusa”.


-Jesteśmy w historycznym momencie. Europa jest na zakręcie, o jej przyszłości i przyszłości Polski zadecydują wybory majowe do parlamentu w Brukseli - powiedział Ryszard Czarnecki. – Poprzez uczestnictwo w wyborach zadecydujemy o kierunku, w którym będziemy szli. Czy Europa będzie superpaństwem, które pożera państwa narodowe, czy będzie Europą Ojczyzn.


W Europejskiej Wspólnocie Stali, poprzedniczce Unii Europejskiej, obowiązywał konsensus. Głos wielkiej Francji i małego Luksemburga ważył tyle samo. Teraz dwa państwa Francja i Niemcy dociskają kolanem do ściany inne kraje, aby były wobec nich spolegliwe. Obecność w Unii przestała się już opłacać Wielkiej Brytanii, Unia jest jeszcze atrakcyjna dla krajów bałkańskich, które chcą do niej wstąpić.


Czy my dobrze pilnujmy polskich interesów w Unii? To ważne pytanie. Na lata 2021-27 przypada ostatnia 7. latka w której nasz kraj będzie otrzymywał z Unii więcej pieniędzy niż wpłaca. Potem bilans ten będzie dla nas niekorzystny. Będziemy więcej wpłacać niż brać. Na pytanie czy dobrze pilnujemy naszych interesów w Brukseli odpowiedzą wybory 26 maja.


Warto wysłuchać nagrania ze spotkania.Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaPatologie wynagrodzeń
Patologie wynagrodzeńJerzy Żyżyński

Wynagrodzenia to drażliwy temat, zawsze były przyczyną konfliktów, zawiści, swarów, uprzedzeń, donosów i psucia ludziom krwi. I dlatego to, jakie płace otrzymują poszczególni pracownicy firm jest zwykle skrywane przed ich koleżankami i kolegami. Po to, by nie było konfliktów. Ale ekonomista musi na kwestię wynagrodzeń patrzeć wyłącznie wzrokiem chłodnej ekonomicznej analizy i kalkulacji zarówno aspektów mikroekonomicznych jak i skutków makroekonomicznych. Warto sobie wyjaśnić podstawowe kwestie, bo w ostatnich wydarzeniach mieszają się niewiedza o faktach z nieznajomością podstaw ekonomii, doprawione niestrawnymi przyprawami populizmu.
Powstanie antykomunistyczne - żołnierze wyklęci
W dniu 12-go marca 2019 r. odbyło się spotkanie z prof.uksw Wiesławem Wysockim - przepiękny wykład ; temat „ Powstanie antykomunistyczne – żołnierze wyklęci „
Zakończenie wojny nie przyniosło Polakom wyzwolenia – powiedział Profesor

Posłuchajmy nagrania i obejrzyjmy zdjęcia ,na których mamy zbiory rodzinne z lasu wykonane ręcznie , przekazane przez matkę dyr. Bogusławowi Łopuszyńskiemu
Relikwie , wielkie pamiątki , powinny się znaleźć / moim zdaniem / w muzeum Żołnierzy Wyklętych


Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaSpotkanie Panią dr Ewą Kurek
W dniu 9-tego lutego 2019 r odbyło się spotkanie w Klubie Dyskusyjnym w Ursusie z Panią dr Ewą Kurek - temat : „Jedwabne - anatomia kłamstwa„Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.1


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.2Obietnice przedwyborcze

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości padło, aż 5 odważnych obietnic :

- 500 plus na każde dziecko od lipca tego toku,
- Brak podatku PIT dla pracowników, którzy nie ukończyli 26 roku życia,
- Od maja “trzynastka” dla emerytów w postaci najniższej emerytury -1100 zł,
- Obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT- u dla wszystkich pracujących osób,
- Odbudowa kluczowych połączeń autobusowych

Spotkanie noworoczno - opłatkowe KDMP


Polska Nas Potrzebuje
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Stworzyliśmy portal internetowy poświęcony problemom przedsiębiorców, rolników, pracowników i wszystkich, którym dobro własne i dobro Polski leży na sercu.

Portal nosi nazwę – Polska Nas Potrzebuje.

Szukajcie nas w internecie pod adresem – www.pnp24.pl

Prosimy - rozpowszechniajcie informacje o portalu wszem i wobec!

Niech portal stanie się miejscem spotkania, wymiany informacji, komentarzy, opinii, dyskusji – redagujmy go razem.

Zapraszamy do współpracy!

E-mail redakcji – redakcja@pnp24.pl
Spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Ursus
Spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy UrsusW dniu 14-go grudnia 2018r odbyło się spotkanie z nowo wybranym Burmistrzem Dzielnicy Ursus, które było bardzo interesujące dzięki trwającej burzliwej dyskusji.

To wszystko jest na załączonym nagraniu.


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania


Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło