replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Ursus
Spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy UrsusW dniu 14-go grudnia 2018r odbyło się spotkanie z nowo wybranym Burmistrzem Dzielnicy Ursus, które było bardzo interesujące dzięki trwającej burzliwej dyskusji.

To wszystko jest na załączonym nagraniu.


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania


Jerzy Żyżyński - Warto rozumieć ekonomię
Jerzy Żyżyński - Warto rozumieć ekonomięWywiad z byłym prezesem i właścicielem znanej firmy, który ukazał się niedawno w Dzienniku Gazecie Prawnej, jest znakomitym przykładem, jak bardzo potrzebna jest dobra edukacja ekonomiczna. Dowodzi, że warto rozumieć pojęcia i mechanizmy ekonomiczne – a niestety nie jest z tym najlepiej.
Oto wybitny skądinąd menedżer stwierdził, że gdy przygotowywano umowę sprzedaży jego firmy, to prawnicy banku uznali, że nie musi on płacić podatku dochodowego. Redaktor pyta: - Jakim cudem? Menedżer uważa, że wynika to z tego, iż stworzono przepisy specjalnie po to, by najbogatsi ludzie w Polsce nie płacili podatków. Chodzi o podatek dochodowy: - Sprzedaję imperium i mam od tego nie płacić podatku? Uparłem się, zażądałem od prawników, by tak zmienili umowę, aby podatek występował, i zapłaciłem 40% od wszystkich zarobionych pieniędzy.
Choroba
Redaktor Grzegorz Górny z powodu grypy odwołał spotkanie w dniu 17.12.2018
Od ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
Od ks. Tadeusza Isakowicza-ZaleskiegoOd ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego z okazji 100. rocznicy oswobodzenia Lwowa

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!
Jutro, 22 listopada przypada 100. rocznica oswobodzenia Lwowa oraz zwycięstwa "Orląt Lwowskich" i żołnierzy odradzającego się Wojska Polskiego, które przybyło z odsieczą.
Z tej okazji polecam mój felieton na ten temat
Życzenia Bożonarodzeniowe

WYGRANI I PRZEGRANI DOBREJ ZMIANY

Dariusz Maciej GrabowskiWYGRANI I PRZEGRANI DOBREJ ZMIANStawiam pytanie, moim zdaniem fundamentalne. Jeśli gospodarka jest podstawą bytu materialnego, ale też duchowego narodu i państwa, to co jest i będzie przez lata najważniejszym problemem jej rozwoju? Postawmy diagnozę, sprawdźmy czy zastosowano właściwą terapię.
Za główny, niezmienny problem polskiej gospodarki uważam podział wytworzonej nadwyżki ekonomicznej. Polacy jako społeczeństwo na dorobku od trzech dziesięcioleci pracują coraz wydajniej, lecz są nisko wynagradzani. Ich dochody to dochody z pracy czyli płace. Jednocześnie niewspółmiernie wysoko wynagradzane są dochody z kapitału czyli zyski i dywidendy. Ponieważ największymi właścicielami kapitału w Polsce są zagraniczne koncerny, banki, wielkie sieci handlowe, to one są głównym beneficjentem w podziale nadwyżki ekonomicznej. W dominującym stopniu transferują ją zagranicę. A zatem z jednej strony mamy polskich pracowników i polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, z drugiej zaś wielki międzynarodowy kapitał. Różnica w potencjale finansowym widoczna jest gołym okiem, a skutkuje niską skłonnością do inwestowania polskich przedsiębiorców, co w konsekwencji obniża tempo rozwoju gospodarczego i społecznego. Nie odpowiada wyzwaniom współczesności i aspiracjom narodu.

Polska po wyborach
„W dniu 26 listopada 2018 w Klubie Edukacji Samorządowej Ursus odbyło się spotkanie Z Panem prof.Kikiem zapowiadane wcześniej pt:” Polska po wyborach Samorządowych „
Zastanawiano się co należało uczynić aby PiS zyskał jeszcze większe poparcie , a tym samym jeszcze lepszy wynik a tym samym większą liczbę głosów.
Np. nastawić się na formułę POZYSKIWANIA
Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaDariusz Grabowski
Osobisty program dla stolicy i jej mieszkańców

Gdy jeszcze żyli rodzice i wspominali, opowiadali o ich Warszawie – okresu międzywojennego – idealizując ludzi, sceny, ulice i place, ja rozglądając się wokół rozumiałem, że tamta Warszawa to było inne miasto i inni mieszkańcy.
Tak, jak kocha się rodziców, jak chce się ofiarować im najwspanialszy prezent, tak ja marzyłem, by odtworzyć, urealnić Warszawę ich wspomnień, ich młodości, ale też ubogacić ją o pełną moich fantazji i pomysłów Warszawę współczesności i przyszłości.
Chciałbym przywrócić Warszawie i Warszawiakom ­duszę. A dusza to duma, godność, tożsamość, wyjątkowość; to nawiązanie do przeszłości i tradycji przeplecione z pomysłami i projektami dzieł i zdarzeń dobrych i ­pięknych.
O nowy ustrój Warszawy

Tekst dostępny jest również pod linkiem

Krajobraz przed bitwą

W piątek 19 października, a więc niespełna dwie doby przed wyborami samorządowymi, odbyło się w OK Arsus spotkanie z prof. Kazimierzem Kikiem - znanym komentatorem sceny politycznej. Mówiono o mijającej kampanii i scenariuszach powyborczych. Kilka ogólnych uwag wygłoszonych przez profesora warto przypomnieć.

1.Najważniejsze w wyborach samorządowych są sejmiki wojewódzkie, bo tam dzieli się pieniądze. Niestety, wyborcy nie doceniają ich roli. Jest to dla większości twór abstrakcyjny.

2.III Rzeczpospolita poszła w złym kierunku. Zaimportowała demokrację z Zachodniej Europy, a społeczeństwo nie było do tego przygotowane

3. Partie oderwane są od rzeczywistości. Nie potrzebują członków, bo maja dotacje rządowe. Zajmują się walką o władzę, a nie interesują się głosem społeczeństwa. Stąd u nas typ wodzowski partii. Najlepszym przykładem oderwania się od społeczeństwa jest PSL, który stał się partią urzędników wiejskich.


Prosimy wysłuchać nagrania.


Regulacja gruntów na osiedlu "Niedziwiadek"
Mieszkańców Ursusa bardzo interesują sprawy związane z regulacją gruntów na osiedlu „Niedźwiadek” oraz możliwość przekształcenia gruntów na własność z 95 % bonifikatą, dlatego Grzegorz Puchalski Radny Dzielnicy z PiS, który pilotował te tematy w Dzielnicy Ursus przedstawi Państwu aktualne informacje dotyczące ww. kwestii.

I. Regulacja gruntów na osiedlu ,, Niedźwiadek ” w Warszawie.
Nie uregulowanie prawa własności gruntów na osiedlu „Niedźwiadek” przez długie lata utrudniały mieszkańcom trzech z czterech części osiedla rozporządzanie swoimi lokalami do których posiadali ograniczone prawo.
spotkanie
8- go października 2018 r odbyło się spotkanie z Panią poseł Małgorzatą Gosiewską i Poseł Ewą Tomaszewską na temat „ Reformy przeprowadzone przez rząd „ Reformy zostały wymienione ale nie wszystkie , Natomiast dominowało hasło dotrzymamy słowa w odniesieniu do zbliżających się wyborOw do samorządów.

Kandydaci [prezentowali programy ugrupowania i własne .Poniżej program Prawa i Sprawiedliwości , który prezentował lider PiS Dariusz Grylak .

Zachęcamy do wysłuchania nagrania


Prosimy wysłuchać nagrania.


Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło