replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Spotkanie - 28 czerwca 2017
28 CZERWCA 2017 w KDMP W Ursusie odbyło się spotkanie z Panem Bielewiczem nt. Rola Polski w Jedwabnym Szlaku. PO wykładzie jaki wygłosił odbyła się dyskusja. Spotkanie prowadziła Ewa Tomaszewska przewodnicząca Klubu.
W roku 2013 przewodniczący ChRL podczas wizyty w Kazachstanie przedstawił pomysł utworzenia nowego Jedwabnego Szlaku z Chin do Europy. Według najnowszej koncepcji szlak lądowy (kolejowy) ma prowadzić z różnych chińskich miejscowości do Urumczi, a następnie przez Dostyk w Bramie Dżungarskiej, Astanę, Jekaterynburg, Niżny Nowogród, Homel, Brześć do Polski (Małaszewicze i Łódź, w których mają się znajdować huby logistyczno-przeładunkowe do kolejnych krajów Europy). Szacowany koszt całego przedsięwzięcia wynosi od 60 do 100 miliardów dolarów.

Warto odsłuchać nagrania ze spotkania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina RosaFot. Szczepan Nowak

Materiały nadesłane

RDI wydaje oświadczenie w sprawie działalności Jana Grabowskiego

Reduta Dobrego Imienia publikuje oświadczenie w sprawie działalności Jana Grabowskiego
Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga przeciw Zniesławieniom i współpracujący z nią naukowcy wobec konieczności obrony dobrego imienia Polaków często bezimiennych, zamordowanych za pomoc Żydom, stanowczo sprzeciwiamy się działalności i wypowiedziom Jana Grabowskiego, historyka wykładającego na uniwersytecie w Ottawie. W swoich licznych publikacjach i wypowiedziach publicznych fałszuje historię Polski, głosząc tezy sugerujące, że Polacy są współwinni zagłady Żydów.


-- więcej -->


Spotkanie - 5 czerwca 2017
Polska wymaga uprzemysłowienia

Ponowne uprzemysłowienie Polski staje się dziejową potrzebą.Mówił na ten
temat prof. Paweł Soroka - wykładowca w Warszawskiej Szkole
Zarządzania, na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz
od 24 lat koordynator w Polskim Lobby Przemysłowym. Szokowa naprawa
gospodarki po 1989 roku doprowadziła do upadku wielu zakładów pracy.
Zachodnie firmy przejmowały nasze przedsiębiorstwa nie po to, aby je
rozwijać , a likwidować konkurencję albo tez dla taniej, wykształconej
siły roboczej. Te zakłady, które ocalały, stawały się najczęściej
podwykonawcami głównie dla przemysłu niemieckiego.Resztę dokonała - jak
mówił prof. Soroka - mafia syndyków.

Słowa ministra Syryjczyka w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, że:
"Najlepszą polityką przemysłową jest brak polityki przemysłowej, bo
rynek wszystko załatwi" okazały się warte funta kłaków.. Na szczęście
obecny rząd pani Szydło dostrzega wagę problemu. Podjęcie działam dla
uprzemysłowienia kraju znalazło się w programie wicepremiera Mateusza
Morawieckiego.

Warto odsłuchać tego bardzo ciekawego spotkania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa
Spotkanie - 25 maja 2017
25 maja 2017 odbyło się spotkanie w Klubie Dyskusyjnym w Ursusie, które wspaniale prowadziła wybitna dziennikarka Anna Wiejak z portalu Prawy.pl.
Dyskusja jaka się wywiązała w trakcie spotkania najlepiej świadczy o zainteresowaniu publiczności.

Posłuchajmy nagrania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot.


W mediach
Materiał otrzymany

Raport z Iraku.

Szanowni Państwo,

Moi współpracownicy z CitizenGO właśnie wrócili z Iraku i opowiedzieli jak było.
Opowiedzieli nam o potwornym strachu i o trudnościach wielu chrześcijan i innych mniejszości religijnych, ale także o nadziei jaką w sobie mają.
Tatiana (jedna z naszych współpracowników) opisała swoje doświadczenie: " Widząc latające nad głowami helikoptery, dające się słyszeć eksplozje oraz widoczne wszędzie ostrzeżenia by niczego nie dotykać, gdyż Państwo Islamskie mogło pozostawić ładunki wybuchowe-pułapki, miałam mały obraz tego jak wygląda życie w ciągłym zagrożeniu".
Nasz dyrektor kampanii w Niemczech, Eduard Pröls przekazał mi to rozdzierające serce zdjęcie zrozpaczonej kobiety, która zastała swój dom w ruinie.

-- więcej --

W mediach
dr Mirosław Sulej
Rola wsi w walce o Polskę
- Telewizja Trwam

Spotkanie 9 maja 2017
9 maja w "Arsusie" odbyło się spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego Myśli Politycznej na temat "Porozmawiajmy o teraźniejszości". Gościem była posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Fabisiak - utożsamiana w swej partii z konserwatywnym, katolickim skrzydłem. Joanna Fabisiak jest
dobrze znana w Ursusie. Przez wiele lat była radną w samorządzie warszawskim m.in. wiceprzewodnicząca Rady Warszawy. Obecnie jest piątą kadencję posłem warszawskim. Założyła fundację "Świat na Tak". Była inicjatorką konkursu dla młodzieży "Ośmiu wspaniałych", którego laureatami jest kilku uczniów szkół z Ursusa.
W spotkaniu w formie luźnej dyskusji poruszono wiele ważnych tematów nurtujących tzw. przeciętnego zjadacza chleba. Pytano o Wałęsę, o grudniowo-styczniową okupacje Sejmu przez opozycję i wiele innych
spraw.
Przebieg spotkania został utrwalony na taśmie, warto go odsłuchać.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


W mediach
Dziadostwo Waszczykowskiego czyli odwołanie „Wołynia” w Budapeszcie
Przedruk z portalu prawy.pl

Po raz kolejny szef resortu spraw zagranicznych się zbłaźnił. Wszystko oczywiście w ramach odwiecznej przyjaźni polsko-ukraińskiej. Żeby tej przyjaźni nie narażać na szwank minister Waszczykowski zablokował prezentację filmu „Wołyń” w stolicy Węgier Budapeszcie.
23 i 24 kwietnia w ramach 23. Polskiej Wiosny Filmowej w Budapeszcie miał się odbyć pokaz filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. Miał się odbyć, ale się nie odbędzie. Ponieważ zablokowało go… Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jako powód podając… brak możliwości przeprowadzenia przed pokazami dyskusji panelowej z udziałem prof. Grzegorza Motyki.

-- więcej --

Spotkanie - 11 kwietnia 2017
Bardzo pouczające i edukacyjne spotkanie z prof. dr hab.Jerzym Żyżyńskim oraz Dariuszem Grabowskim. Temat : Mitologia ekonomiczna.
Poniżej nagranie z tego spotkania.

-- Nagranie ze spotkania --Fot. Ewelina RosaSpotkanie - 21 marca 2017
Co z Metropolią Warszawską?

21 marca w Ośrodku Kultury Arsus odbyło się spotkanie z posłem Jackiem Sasinem na temat Metropolii Warszawskiej .
Spotkanie wywołało duże zainteresowanie. Obecnie trwają konsultacje i bez zgody społeczeństwa żadne zmiany nie zostaną wprowadzone. Konsultacje na temat metropolii potrwają do końca roku. Głosu posła Sasina, jednego z autorów proponowanej reformy, warto wysłuchać.
Poniżej nagranie z tego spotkania.

-- Nagranie ze spotkania --Fot. Ewelina RosaSpotkanie - 10 marca 2017
O państwie narodowym
10 marca w Ośrodku Kultury Arsus odbyło się spotkanie z Krzysztofem Bosakiem na temat "Państwo narodowe w XXI wieku". Krzysztof Bosak jest byłym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i byłym posłem na Sejm V kadencji (2005-07) z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Ruchu Narodowego (prezesem jest poseł Robert Winnicki).
-To co dzieje się po wejściu Polski do Unii Europejskiej można nazwać demontażem państwa - mówił na spotkaniu Krzysztof Bosak. - Następuje stopniowe przekazywanie władzy do Brukseli. Wielu polityków składa różne obietnice społeczeństwu, niestety nie ma możliwości ich realizacji. Coraz więcej zależy bowiem od organizacji międzynarodowych. Eufemistycznie nazywane jest to kosztami dostosowania się. Tak m.in. nazywa się to, że 2 mln Polaków wyjechało z a chlebem,a 1mln Ukraińców znalazło pracę w Polsce.
Czy plan wicepremiera Morawieckiego jest do zrealizowania? To bardzo trudne zadanie. Mamy coraz mniej narzędzi do realizacji narodowych celów i interesów. Każda regulacja gospodarcza może być zaskarżona do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Tylko państwo narodowe jest w stanie ochronić nas przed wstrząsami. Zrozumieli to już Amerykanie.
Warto posłuchać nagrania ze spotkania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina RosaLicznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło