replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Wakacje
Do wszystkich naszych przyjaciół i widzów


Żegnamy się na 2 miesiące wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.pozdrawiamy

Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej w Ursusie
Bardowie
Bardowie Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski wystąpili 27 czerwca 2019 w Klubie ; była to nowa forma organizowanych spotkań jakie Klub organizuje z publicznością.

Proszę posłuchać nagrania wspaniałych tekstów,muzyki i wykonania.Prosimy wysłuchać załączonego nagrania


Powrót do Europy Schumana
W środę 12 czerwca odbyło się spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem, prezesem Instytutu Myśli Schumana. Naukowiec i ekonomista przedstawił koncepcję wspólnotowej Europy stworzonej przez Schumana, który w swojej doktrynie kierował się wartościami chrześcijańskimi. Jak podkreślał Robert Schuman nazywany jest „uczniem Chrystusa w polityce”.

Obecnie trwa proces beatyfikacyjny polityka, który został otwarty 9 czerwca 1990 roku przez biskupa Metz Pierre’a Raffina. Obecnie trwa rzymski etap tego procesu po zatwierdzeniu 10 lutego 2006 roku dekretu o ważności etapu diecezjalnego. – Obecnie czekamy na cuda za wstawiennictwem Schumana – mówił prof. Krysiak. Jego zdaniem obecnie Unia Europejska jest karykaturą idei promowanych przez Schumana i jego przyjaciół Konrada Adenauera i Alcide De Gasperiego. Europa powinna wrócić do korzeni opartych o chrześcijańskie wartości. Tutaj zdaniem prof. Krysiaka jest konieczne powołanie w Parlamencie Europejskim „Frakcji Schumana”. – Moim zdaniem gdyby rozpocząć rozmowy i działać pod takim hasłem frakcja ta mogłaby liczyć nawet 250 europosłów i być najsilniejsza w Europie – mówił prof. Krysiak. Na razie jednak jego pomysł się nie przebił do europejskiej polityce.Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaProsimy obejrzeć załączoną prezentacjęWybory do parlamentu europejskiego i do krajowego jesienią
Wybory do parlamentu europejskiego i do krajowego jesienią

Pana Jakuba Pacana zastąpił red.Gazety Polskiej Jacek Liziniewicz razem z Ewą Tomaszewską – kandydatką na europosła z listy PiS , okręg 4 pz.6

I było to wspaniałe wystąpienie.

Wybrzmiewała konieczność wygrania wyborów przez PiS żeby był kontynuowany rząd dobrej zmiany który dotrzymuje obietnic , czyni samo dobro.

Widać jak rozwija się nasza Ojczyzna .Musimy to utrzymać .


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.1


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.2


Przed ważnymi wyborami
11 kwietnia odbyło się spotkanie z Ewą Tomaszewską kandydująca z listy PiS do Parlamentu Europejskiego. Ma ona doświadczenie i spore obserwacje z pracy w Brukseli. W latach 2007-09 była w Parlamencie Europejskim deputowaną VI kadencji.

Ewa Tomaszewska podzieliła się bardzo interesującymi obserwacjami. Mówiła o tym, że traktat lizboński pozostawia np. sądownictwo i sprawy obyczajowe w kompetencji krajów członkowskich. Niestety, w Brukseli istnieją próby zawłaszczenia uprawnień przynależnych krajom członkowskim Unii. Dzieje ie to w interesie Francji i Niemiec (te kraje mają najwięcej ludności i najliczniejszy skład europosłów). W ten sposób Unia staje się narzędziem do realizacji interesów krajowych Niemiec i Francji. Nic dziwnego, że w tej sytuacji maleją wpływy innych państw. Anglia nie bez powodu wychodzi z Unii Europejskiej.

W tej sytuacji ważny staje się skład przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim. Jeśli będzie taki jak obecnie (dużo europosłów z Platformy Obywatelskiej) to nie uda się zabezpieczyć naszych interesów. Ci posłowie szybko zapominają skąd pochodzą, głosują przeciw Polsce i jej interesom, pracują pod dyktando urzędników brukselskich.

- Naszą wielką odpowiedzialnością jest kogo wybierzemy 26 maja do Parlamentu Europejskiego - konkludowała Ewa Tomaszewska.

A oto i nagranie z tego ciekawego spotkania.
Czyja Europa, czyja Polska
29 marca gościem Kluby Dyskusyjnego Myśli Politycznej w Ursusie był europoseł Ryszard Czarnecki. Spotkanie odbyło się w kawiarni „Arsusa”.


-Jesteśmy w historycznym momencie. Europa jest na zakręcie, o jej przyszłości i przyszłości Polski zadecydują wybory majowe do parlamentu w Brukseli - powiedział Ryszard Czarnecki. – Poprzez uczestnictwo w wyborach zadecydujemy o kierunku, w którym będziemy szli. Czy Europa będzie superpaństwem, które pożera państwa narodowe, czy będzie Europą Ojczyzn.


W Europejskiej Wspólnocie Stali, poprzedniczce Unii Europejskiej, obowiązywał konsensus. Głos wielkiej Francji i małego Luksemburga ważył tyle samo. Teraz dwa państwa Francja i Niemcy dociskają kolanem do ściany inne kraje, aby były wobec nich spolegliwe. Obecność w Unii przestała się już opłacać Wielkiej Brytanii, Unia jest jeszcze atrakcyjna dla krajów bałkańskich, które chcą do niej wstąpić.


Czy my dobrze pilnujmy polskich interesów w Unii? To ważne pytanie. Na lata 2021-27 przypada ostatnia 7. latka w której nasz kraj będzie otrzymywał z Unii więcej pieniędzy niż wpłaca. Potem bilans ten będzie dla nas niekorzystny. Będziemy więcej wpłacać niż brać. Na pytanie czy dobrze pilnujemy naszych interesów w Brukseli odpowiedzą wybory 26 maja.


Warto wysłuchać nagrania ze spotkania.Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaPatologie wynagrodzeń
Patologie wynagrodzeńJerzy Żyżyński

Wynagrodzenia to drażliwy temat, zawsze były przyczyną konfliktów, zawiści, swarów, uprzedzeń, donosów i psucia ludziom krwi. I dlatego to, jakie płace otrzymują poszczególni pracownicy firm jest zwykle skrywane przed ich koleżankami i kolegami. Po to, by nie było konfliktów. Ale ekonomista musi na kwestię wynagrodzeń patrzeć wyłącznie wzrokiem chłodnej ekonomicznej analizy i kalkulacji zarówno aspektów mikroekonomicznych jak i skutków makroekonomicznych. Warto sobie wyjaśnić podstawowe kwestie, bo w ostatnich wydarzeniach mieszają się niewiedza o faktach z nieznajomością podstaw ekonomii, doprawione niestrawnymi przyprawami populizmu.
Powstanie antykomunistyczne - żołnierze wyklęci
W dniu 12-go marca 2019 r. odbyło się spotkanie z prof.uksw Wiesławem Wysockim - przepiękny wykład ; temat „ Powstanie antykomunistyczne – żołnierze wyklęci „
Zakończenie wojny nie przyniosło Polakom wyzwolenia – powiedział Profesor

Posłuchajmy nagrania i obejrzyjmy zdjęcia ,na których mamy zbiory rodzinne z lasu wykonane ręcznie , przekazane przez matkę dyr. Bogusławowi Łopuszyńskiemu
Relikwie , wielkie pamiątki , powinny się znaleźć / moim zdaniem / w muzeum Żołnierzy Wyklętych


Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaSpotkanie Panią dr Ewą Kurek
W dniu 9-tego lutego 2019 r odbyło się spotkanie w Klubie Dyskusyjnym w Ursusie z Panią dr Ewą Kurek - temat : „Jedwabne - anatomia kłamstwa„Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.1


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.2Obietnice przedwyborcze

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości padło, aż 5 odważnych obietnic :

- 500 plus na każde dziecko od lipca tego toku,
- Brak podatku PIT dla pracowników, którzy nie ukończyli 26 roku życia,
- Od maja “trzynastka” dla emerytów w postaci najniższej emerytury -1100 zł,
- Obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT- u dla wszystkich pracujących osób,
- Odbudowa kluczowych połączeń autobusowych

Spotkanie noworoczno - opłatkowe KDMP


Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło