replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Spotkanie - 25 maja 2017
25 maja 2017 odbyło się spotkanie w Klubie Dyskusyjnym w Ursusie, które wspaniale prowadziła wybitna dziennikarka Anna Wiejak z portalu Prawy.pl.
Dyskusja jaka się wywiązała w trakcie spotkania najlepiej świadczy o zainteresowaniu publiczności.

Posłuchajmy nagrania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot.


W mediach
Materiał otrzymany

Raport z Iraku.

Szanowni Państwo,

Moi współpracownicy z CitizenGO właśnie wrócili z Iraku i opowiedzieli jak było.
Opowiedzieli nam o potwornym strachu i o trudnościach wielu chrześcijan i innych mniejszości religijnych, ale także o nadziei jaką w sobie mają.
Tatiana (jedna z naszych współpracowników) opisała swoje doświadczenie: " Widząc latające nad głowami helikoptery, dające się słyszeć eksplozje oraz widoczne wszędzie ostrzeżenia by niczego nie dotykać, gdyż Państwo Islamskie mogło pozostawić ładunki wybuchowe-pułapki, miałam mały obraz tego jak wygląda życie w ciągłym zagrożeniu".
Nasz dyrektor kampanii w Niemczech, Eduard Pröls przekazał mi to rozdzierające serce zdjęcie zrozpaczonej kobiety, która zastała swój dom w ruinie.

-- więcej --

W mediach
dr Mirosław Sulej
Rola wsi w walce o Polskę
- Telewizja Trwam

Spotkanie 9 maja 2017
9 maja w "Arsusie" odbyło się spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego Myśli Politycznej na temat "Porozmawiajmy o teraźniejszości". Gościem była posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Fabisiak - utożsamiana w swej partii z konserwatywnym, katolickim skrzydłem. Joanna Fabisiak jest
dobrze znana w Ursusie. Przez wiele lat była radną w samorządzie warszawskim m.in. wiceprzewodnicząca Rady Warszawy. Obecnie jest piątą kadencję posłem warszawskim. Założyła fundację "Świat na Tak". Była inicjatorką konkursu dla młodzieży "Ośmiu wspaniałych", którego laureatami jest kilku uczniów szkół z Ursusa.
W spotkaniu w formie luźnej dyskusji poruszono wiele ważnych tematów nurtujących tzw. przeciętnego zjadacza chleba. Pytano o Wałęsę, o grudniowo-styczniową okupacje Sejmu przez opozycję i wiele innych
spraw.
Przebieg spotkania został utrwalony na taśmie, warto go odsłuchać.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


W mediach
Dziadostwo Waszczykowskiego czyli odwołanie „Wołynia” w Budapeszcie
Przedruk z portalu prawy.pl

Po raz kolejny szef resortu spraw zagranicznych się zbłaźnił. Wszystko oczywiście w ramach odwiecznej przyjaźni polsko-ukraińskiej. Żeby tej przyjaźni nie narażać na szwank minister Waszczykowski zablokował prezentację filmu „Wołyń” w stolicy Węgier Budapeszcie.
23 i 24 kwietnia w ramach 23. Polskiej Wiosny Filmowej w Budapeszcie miał się odbyć pokaz filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. Miał się odbyć, ale się nie odbędzie. Ponieważ zablokowało go… Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jako powód podając… brak możliwości przeprowadzenia przed pokazami dyskusji panelowej z udziałem prof. Grzegorza Motyki.

-- więcej --

Spotkanie - 11 kwietnia 2017
Bardzo pouczające i edukacyjne spotkanie z prof. dr hab.Jerzym Żyżyńskim oraz Dariuszem Grabowskim. Temat : Mitologia ekonomiczna.
Poniżej nagranie z tego spotkania.

-- Nagranie ze spotkania --Fot. Ewelina RosaSpotkanie - 21 marca 2017
Co z Metropolią Warszawską?

21 marca w Ośrodku Kultury Arsus odbyło się spotkanie z posłem Jackiem Sasinem na temat Metropolii Warszawskiej .
Spotkanie wywołało duże zainteresowanie. Obecnie trwają konsultacje i bez zgody społeczeństwa żadne zmiany nie zostaną wprowadzone. Konsultacje na temat metropolii potrwają do końca roku. Głosu posła Sasina, jednego z autorów proponowanej reformy, warto wysłuchać.
Poniżej nagranie z tego spotkania.

-- Nagranie ze spotkania --Fot. Ewelina RosaSpotkanie - 10 marca 2017
O państwie narodowym
10 marca w Ośrodku Kultury Arsus odbyło się spotkanie z Krzysztofem Bosakiem na temat "Państwo narodowe w XXI wieku". Krzysztof Bosak jest byłym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i byłym posłem na Sejm V kadencji (2005-07) z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Ruchu Narodowego (prezesem jest poseł Robert Winnicki).
-To co dzieje się po wejściu Polski do Unii Europejskiej można nazwać demontażem państwa - mówił na spotkaniu Krzysztof Bosak. - Następuje stopniowe przekazywanie władzy do Brukseli. Wielu polityków składa różne obietnice społeczeństwu, niestety nie ma możliwości ich realizacji. Coraz więcej zależy bowiem od organizacji międzynarodowych. Eufemistycznie nazywane jest to kosztami dostosowania się. Tak m.in. nazywa się to, że 2 mln Polaków wyjechało z a chlebem,a 1mln Ukraińców znalazło pracę w Polsce.
Czy plan wicepremiera Morawieckiego jest do zrealizowania? To bardzo trudne zadanie. Mamy coraz mniej narzędzi do realizacji narodowych celów i interesów. Każda regulacja gospodarcza może być zaskarżona do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Tylko państwo narodowe jest w stanie ochronić nas przed wstrząsami. Zrozumieli to już Amerykanie.
Warto posłuchać nagrania ze spotkania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina RosaSpotkanie - 22 lutego 2017
Spotkanie 22 lutego 2017 r. z vice burmistrzami Ursusa. Temat spotkania: "Podsumowanie działalności zarządu Dzielnicy Ursus w 2016 r."

Dobre spotkanie z dyskusją z mieszkańcami, żywe. Otrzymaliśmy wiele informacji co zostało zrobione i co się planuje również na wiele lat do przodu.
Mówiono o budżecie, o oświacie, o inwestycjach, o ochronie środowiska, o budowie ekoparku na miejscu dt. Bazarku.
Było wiele chwalenia się, słusznego. Było wiele propozycji i uwag od mieszkańców .
Wszystko zawiera nagranie.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina RosaW mediach
USA sytuacja 17.02.2017 r. Czyżby koniec nadziei ?

Ocena sytuacji politycznej w obozie prezydenta Trumpa 17.02.2017 r.


-- więcej -->


Spotkanie - 14 lutego 2017
Bezpieczeństwo Ursusa
14 lutego, w ramach Klubu Edukacji Samorządowej, odbyło się w "Arsusie" spotkanie z komendantem komisariatu policji w Ursusie - podinspektorem Waldemarem Przydatkiem. Spotkanie poprowadził Aleksander Zblewski.
Ursus - jak wynika ze statystyk - jest najbezpieczniejszą dzielnicą w Warszawie. Gdy - dla przykładu - w sąsiednich Włochach i na Ochocie, dość spokojnych, przypada 29 przestępstw na 1000 mieszkańców to w Ursusie jest 16 przestępstw na 1000 mieszkańców.
W 2016 roku było w Ursusie 913 przestępstw, w tym 354 kradzieże (w znacznej części kradzieże rowerów). Kradzieży z włamaniem odnotowano 115, skradziono tylko 28 samochodów. Przestępczość w dzielnicy systematycznie spada. A przecież w ciągu ostatnich lat liczba mieszkańców dzielnicy wzrosła do 50 tys. Szacuje się, że dalsze 10 tys. osób mieszka w Ursusie bez zameldowania.
Mimo tak optymistycznych liczb, uczestniczący w spotkaniu, podnosili ważne problemy czekające na rozwiązanie. Apelowano przede wszystkim o to, aby patrole policyjne były bardziej widoczne na ulicach. Policjanci przejeźdzający samochodami nie spełniają roli psychologicznej w odstraszaniu zbierających się na ławeczkach w okolicach nocnych sklepów. Wiele uwag padło pod adresem kierowców źle parkujących auta i tolerowania tego przez policję.
Było to bardzo ciekawe spotkanie. Więcej można dowiedzieć się o nim z nagrania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa
Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło