replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
W 2017 roku stwórzmy trzecią siłę c.d..
Każdy student ekonomii, a co dopiero absolwent wiedział, bądź powinien wiedzieć, że udział kosztów stałych w kosztach całkowitych maleje wraz ze wzrostem produkcji. Każdy ekonomista powinien wiedzieć, że koszt ostatniej wytworzonej jednostki produktu (tzw. koszt krańcowy) maleje do pewnego momentu, po przekroczeniu którego zaczyna rosnąć i zrównuje się bądź przekracza cenę, po której sprzedawany jest produkt. Jako uzasadnienie takiego przebiegu krzywej produkcji podawano najczęściej przykład uruchamiania drugiej i trzeciej zmiany w fabryce i związany z tym wzrost kosztów robocizny i spadek wydajności pracy (płace dla drugiej i trzeciej zmiany rosną, wydajność spada).
spotkanie noworoczne - 18.01.2018


17 stycznia 2018r. odbyło się spotkanie noworoczne - opłatkoweFot. Krzysztof MajkowskiWęzeł gordyjski ochrony zdrowia
Węzeł gordyjski ochrony zdrowia

Jerzy ŻyżyńskiMądrali to nam nie brakuje. A w tej wrzawie o rekonstrukcji rządu mądrale jako jednego z kandydatów do wymiany na jakiegoœ lepszego ministra typują ministra zdrowia (gdy piszę te uwagi, nie znam wyniku rekonstrukcji rządu). Ale mądrale nic nie rozumieją, jak to mądrale. Nie da się łatwo naprawić czegoœ, co u zarania zostało popsute, minister robi, co może, ale każda naprawa wymaga czasu, zmiana ministra NIC nie da. Zatem krótko kilka faktów, które pozwolą zrozumieć istotne kwestie strukturalne - taki sobie głos ekonomisty.
Spotkanie - 19 grudnia 2017
19 grudnia odbyło sie spotkanie z Panią Małgorzatą Gosiewską, które prowadził radny Stanisław Dratkiewicz. Wysoka frekwencja (ok. 80 osób), dyskusja do godz. 21 to wyraz zainteresowania tematem "Polska polityka wschodnia".

Prosimy wysłuchać nagrania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


Życzenia bożonarodzeniowe

Członkom i sympatykom Klubu Dyskusyjnego Myśli Politycznej, uczestnikom spotkań organizowanym przez KDMP życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech blask betlejemskiej gwiazdy wypełni nasze domy ciepłem i serdecznością. A na nowy 2018 rok życzymy sił do pokonywania trudności i wytrwałości w dążeniu do postawionych przed sobą celów

zarząd Klubu Dyskusyjnego Myśli Politycznej w Ursusie


Spotkanie - 21 listopada 2017
Ku niepodległości

21 listopada w OK Arsus odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego Myśli Politycznej - tym razem nawiązujące do do rocznicyodzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Prelegentem był znany historyk prof. Wiesław Wysocki - wykładowca na Uniwersytecie im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, autor licznych książek m.in. o marszałku Edwardzie Rydzu-Śmigłym, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, księdzu Ignacym Skorupce.
Szczęśliwy zbieg okoliczności - wszyscy zaborcy Polski ponieśli w I wojnie światowej klęskę - ułatwił odrodzenie państwa. Społeczeństwo musiało jednak być przygotowane na ten korzystny moment. I właśnie ten długi proces wybijania się na niepodległość był przedmiotem rozważań prelegenta. Nawet data 11 listopada - przyjęta za dzień odzyskania przez Polskę niepodległości jest symboliczna. Nie rozpoczęła i nie zakończyła tworzenia państwa polskiego.

A oto nagranie z tego spotkania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


Spotkanie - 14 listopada 2017

Czym jest niepodległość w XXI wieku?
W czasach, gdy Europa Zachodnia jest trupem w pięknej trumnie, gdy trwa rozkład i podbój Europy, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest niepodległość w naszych czasach. Na to pytanie próbował znaleźć odpowiedz Robert Winnicki - działacz Ruchu Narodowego, honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej i poseł z listy Kukiz 15. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Kultury Arsus 14 listopada, a więc zaledwie 3 dni po wielkim Marszu Niepodległości w Warszawie, gdy tysiące Polaków manifestowało wolę posiadania suwerennego państwa.
Kiedyś definicja suwerenności była prosta. Był to kraj w którym państwo miało pełną władzę nad określonym terytorium. Dziś określenie suwerenności jest trudniejsze. W czasach globalizacji wielką władzą dysponują ponadnarodowe korporacje - posiadające ogromne pieniądze i żadnych skrupułów, a na dodatek nie mające nad sobą żadnej demokratycznej kontroli.
Robert Winnicki skoncentrował się na kulturze, bo to ona będzie przede wszystkim decydować o suwerenności kraju. O polityce i gospodarce - innych elementach suwerenności - obiecał mówić na kolejnych spotkaniach.
A oto nagranie z tego ciekawego spotkania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


Spotkanie - 24 października 2017

Dylematy wokół islamu
Wyjątkowo duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z dziennikarzem Witoldem Gadowskim na temat islamu, które odbyło się 24 października w Arsusie. Słuchacze nie zawiedli się. Prelekcja była bardzo interesująca, a prelegent świetnie przygotowany merytorycznie. Dużo uwagi poświęcono
naiwności społeczeństw Europy Zachodniej. Wiara że muzułmanów da się zintegrować świadczy tylko o tym, że nie rozumiemy przybyszów i ich religii. Islam ma w pogardzie demokrację. Świadczenia socjalne jakie
dostają we Francji i Niemczech muzułmanie są dla nich podatkiem jaki powinni im płacić niewierni. Muzułmanie są na permanentnej wojnie z chrześcijaństwem. Tam, gdzie się zakorzenili zaczynają wymagać ,aby ludność tubylcza, czyli Europejczycy, zaczęła przestrzegać prawa szariatu. W Polsce problemu jeszcze nie ma. Coraz częściej jednak muzułmanie przenikają do naszego kraju, choć rząd deklaruje, że nie
będzie przyjmować uchodźców. Czy świadomie przymyka na to oczy?
Warto wysłuchać nagrania ze spotkania.


-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


Nowe spotkanie

Nowy artykuł


Jerzy Żyżyński
Rezydenci lekarscy - symptom choroby

Rozpaczliwy krzyk środowiska młodych lekarzy to nie tylko sprawa naprawy systemu ochrony zdrowia, to niemal klasyczny symptom choroby ekonomicznej, jaka osłabia organizm naszego społeczeństwa. Można by z przekąsem stwierdzić, że z gospodarką to jest tak samo jak z osłabieniem się organizmów młodych lekarzy w wyniku stosowania tej medycznie kontrowersyjnej metody protestu.

-- więcej --
Spotkanie - 10 października 2017
10 października 2017 roku odbyło się spotkanie z dwoma dziennikarzami
śledczymi Markiem Pyzą i Marcinem Wikło, temat to: "Amber Gold – kto zawinił".
Jak działa państwo jedno z pytań – państwo działa znakomicie jak chce pada odpowiedź. Amber Gold to mafia, która podstawiła parę oszustów żeby zrobić forsę. Na dzień dzisiejszy syndyk odzyskał 6o milionów, a wyłudzono 85o milionów Złotych. Dlaczego prokuratura i inne organa nie zajęły się sprawą.
O tym w nagraniu, zachęcamy do wysłuchania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa


Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło