Spotkanie - 14 lutego 2017
Dodane przez admin dnia February 17 2017 08:33:08
Bezpieczeństwo Ursusa
14 lutego, w ramach Klubu Edukacji Samorządowej, odbyło się w "Arsusie" spotkanie z komendantem komisariatu policji w Ursusie - podinspektorem Waldemarem Przydatkiem. Spotkanie poprowadził Aleksander Zblewski.
Ursus - jak wynika ze statystyk - jest najbezpieczniejszą dzielnicą w Warszawie. Gdy - dla przykładu - w sąsiednich Włochach i na Ochocie, dość spokojnych, przypada 29 przestępstw na 1000 mieszkańców to w Ursusie jest 16 przestępstw na 1000 mieszkańców.
W 2016 roku było w Ursusie 913 przestępstw, w tym 354 kradzieże (w znacznej części kradzieże rowerów). Kradzieży z włamaniem odnotowano 115, skradziono tylko 28 samochodów. Przestępczość w dzielnicy systematycznie spada. A przecież w ciągu ostatnich lat liczba mieszkańców dzielnicy wzrosła do 50 tys. Szacuje się, że dalsze 10 tys. osób mieszka w Ursusie bez zameldowania.
Mimo tak optymistycznych liczb, uczestniczący w spotkaniu, podnosili ważne problemy czekające na rozwiązanie. Apelowano przede wszystkim o to, aby patrole policyjne były bardziej widoczne na ulicach. Policjanci przejeźdzający samochodami nie spełniają roli psychologicznej w odstraszaniu zbierających się na ławeczkach w okolicach nocnych sklepów. Wiele uwag padło pod adresem kierowców źle parkujących auta i tolerowania tego przez policję.
Było to bardzo ciekawe spotkanie. Więcej można dowiedzieć się o nim z nagrania.

-- Nagranie ze spotkania --


Fot. Ewelina Rosa